Pogledaj jedan post
Old 22.01.2008., 19:52   #3
Quote:
Glamazone kaže: Pogledaj post
bas i ne vjerujem da se obuces za 5min,onda ispada da meni treba 3 puta dulje. Ja razumijem da tebi to pricinjava zadovoljstvo i to mi je drago,nemam nista protiv toga. Ali Hrvati opcenito i nisu nesto inovativan narod i uvijek nesto i nekoga kopiramo pa isto kako me zivciraju ovi "obicni" trendovi tako me zivcira i ovo. Uvijek sve moramo pokupiti od drugih i onda to isfuravati kao da smo jedini na svijetu.

A daj mi reci, kazes da ti svi dijele komplimente na faxu, a kako je u tramvaju, na ulici i sl.? Sta ti govore stariji ljudi? Da li ti netko upucuje pogrdne komentare i kako reagiras na to?

ok mislim da ovo nije offtopic jer smo se ad "zagrijali" za ovu temu pa da malo prodiskutiramo o tome.
hm znam da ovako izgleda da treba puno vremena za oblacenje ali stvarno nije. evo opisem ti sto sve oblacim: hulahopke ili dokoljenke/natkoljenke zatim bloomers (to su ko male hlacice), podsuknja, bluza i na sve to haljina. i to je to, samo navlacis jedno za drugim nikakav problem. nakon toga jos dodas cipele, dodatak za kosu (samo se stavi gore, pola minute do minutu ak trebas ukomponirat u frizuru) i to je to. prije odlaska iz kuce samo obuces kaput., stavis sal, rukavice i ostale klasicne stvari.

kuzim ovo s hrvatima sto zelis reci ali ne furam to stoga jer je nesto novo i nevidjeno. jednostavno obozavam taj izgled, zaljubila sam se u tu odjecu. lolita brand stvari znaju biti stvarno posebne, vrlo kompleksne, nevjerojatni printovi i posvećenost detaljima, svaka sitnica na nekoj stvari je posebno osmisljena. neke stvari vise odgovaraju umjetnickim djelima nego odjeci. ne znam, te stvari za mene kao da sjaje a slatku odjecu obozavam oduvijek i ovo me naprosto bacilo na koljena, morala sam s tim poceti. jer me cini sretnom i u tome se osjecam lijepom, a to sto ljudi nisu navikli na to neugodna je stvar ali nebitna u usporedbi sa srecom koju osjecam u ovom stilu.

na tramvaju i ulici je slicno kao na faksu. zapravo cak i bolje. na faksu su ljudi puno bezobrazniji, u gradu vecinom samo gledaju ali rijetko tko naglas negativno komentira. ne osjecam se ni upola neugodno kao na fakultetu. ako netko i komentira to su čopori srednjoskolki i srednjoskolaca, pijani tipovi i sl. jedan dio pridje i pita o cemu se radi, kazu da im se svidja (vecinom su to starije gospodje). koliko sam uocila vecinom tinejdzeri negativno reagiraju, ljudi srednjih godina gledaju sa zanimanjem ali brzo izgube interes, najbolje reakcije dobijem od starijih ljudi. njih to podjeca na prosla vremena i na odjecu kakva se nekada nosila.

kako reagiram...pa kad sam pocela nositi ovaj stil bila sam prestravljena kako cu podnijeti toliku paznju. na kraju sam ostala ugodno iznenadjena jer iako jesi u centru paznje nije negativno i nitko me ne gnjavi (dok recimo kad sam obucena punkerski osjeca se agresija xD). ako netko kaze nesto negativno pravim se da ne cujem. ili ne cujem jer slusam mp3 (to mi dosta pomaze da zaboravim na ljude oko sebe - ako ti njih gledas oni ce tebe jos vise). opcenito razumijem i negativne komentare i poglede i sve ostalo, nije da mi se svidjaju ali prezivim. toliko sam postala uspjesna u ignoriranju svega toga da vise ni ne primjetim reakciju okoline xD
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom