Tema: Kuba
Pogledaj jedan post
Old 27.03.2003., 15:59   #12
Kuba 5

Trinidad je inace grad ciji je centar UNESCO spomenik kulture. Prizemne kuce, ogromni (do 5m visoki) resetkama zasticeni prozori kroz koje se u unutrasnjosti vidi ostatak nekadasnjeg sjaja ovoga grada. Po danu grad posjecuju horde turista koji svoje fotoaparate s jakim objektivima guraju bez pitanja kroz resetke ljudima u kuce i slikaju kao da su u zooloskom vrtu s majmunima s druge strane resetaka. Kako smo tri fantastikus bili vise raspolozeni za provod nego za kulturu, od kulturnih spomenika i muzeja nisam vidio apsolutno nista. Ostavljeno za slijedeci puta. Navecer ekskurzije odlaze i grad opusti.

Grad je pun ulicnih prodavaca nekvalitetnih cigara, koje su ponekad cak i lazne (prave ih od bananinog lisca i nemaju veze s duhanom). Tko god zeli kupiti cigare neka to ucini u nekoj ovlastenoj trgovini, a ne na ulici.

Srecemo jednu Svabicu koja putuje kubom vec 6 tjedana i dolazi iz mjesta Maria la gorda, na ekstremnom zapadu Kube, s krasnom plazom i obliznim koraljnim grebenom - rajem za ronioce. U blizinu su mocvarni tereni. Mala je zaspala na plazi od 17-19h i izgledala je kao da ima neku opasnu tropsku bolest, puna crvenih tockica. Komarci su ju doslovce *pojeli* - po licu, rukama i nogama imala je stotine uboda tih malih gamadi! Trazila je poput mene internet (da se javim mailom jer su telefonski pozivi iznimno skupi) te smo nasli nekakav internet-kafe (samo za strance naravno, kao dosta toga na Kubi gdje su Kubanci cesto gradjani drugog reda) ali su nam rekli da zbog kise nema interneta?!?

Navecer srecemo treceg Talijana koji kaze da se u njegovoj casi dobro jede, pa idemo s njim na veceru. Za 4$ napokon dobro jedemo na Kubi. U obilasku grada pometemo dvije Svedjanke i odemo zajedno u nasu casu na pice. E sad se Svedjanke sjetile neke svedske "igre": treba sjesti za stol s casama ruma u ruci i svatko po redu kaze nesto tipa "nikad nisam (recimo) lagao partneru"; tko se od prisutnih ne slaze s izjavom popije gutljaj ruma i tako u nedogled. Pijemo mi, izjave postaju sve lascivnije, smijemo se... I kad smo popili sav rum Svedjanke odu. ?!? Valjda nije bio dobar rum?

Otisli smo van u centar centra gdje svira ziva muzika, svi se tu okupljaju i dobra je atmosfera. Nakon par sati zabave, jedan cimer mi javlja da ce odvesti Kubanku u casu. Kako mi to nije bas dobro zvucalo jer su moje stvari u sobi koja nije pod kljucem, odlucim da zajedno s trecim cimerom odemo skupa doma.

Kako cimer nije bio glasan (nisam ga gotovo ni cuo) oci su mi se brzo zaklopile (nije ni cudno kad je vec zora prijetila).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom