Pogledaj jedan post
Old 20.11.2006., 14:36   #19
Quote:
Kamila kaže:
.. da-da.. ako se uzme u obzir da je polovica stambenih naselja izgrađena bez građevinske dozvole, zasigurno nije kriminal adaptacija jednog krovišta na kući koja ima sve potrebne i nepotrebne papire..

Prozori bi nam ostali na već postojećim mjestima. Ne volim krovne kućice jer one pružaju manje svijetla od klasičnih krovnih prozora, a svjetlost mi jako bitna.

Pokušat ću upitom u specjalizirani obrt, da vidim koliko cijela igra može koštati, i koliko vremenski zahtjevaju radovi..

Hvala svim ozbiljnim sudionicima
Na tebi je da odlučiš.
Čuvaj se zlobnih susjeda, samo ti oni mogu stvarati probleme u građevinskoj inspekciji. U tom slučaju plaćaš kaznu i dobivaš nalog za usklađenje dozvole i stvarnog stanja. Dakle, svejedno moraš radit izmjenu građevinske...
A ono što sam rekao za vrijednost nekretnine apsolutno stoji, vjeruj mi. Stvari su se promijenile, teško je naći kupca za nekretninu izgrađenu mimo dozvole. A ako se takav i nađe, onda cijena ide jako dolje...

Po meni se ne isplati. U svakom slučaju, uvijek je bolje donijeti odluku ako se prethodno o svemu informiraš. Pa ti preporučujem da se barem informiraš o maksimalno dopuštenoj visini građevina po novom prostornom planu, ako jednog dana budeš htjela/morala legalizirati.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom