Pogledaj jedan post
Old 11.10.2007., 15:41   #167
Quote:
zvrk kaže: Pogledaj post
Dakle riječ je o psihijatru koji nije pao s neba i koji je doktorirao na temi autogeni trening. Mislim da je tema bila "objektivna validacija subjektivnog osjećaja topline kod autogenog treninga". Naravno da je to sve smiješno za ljude koji se bave "dubljim" stvarima poput prošlih života .

Rekoh prof. Gruden je u mirovini. Koliko znam povremeno održava neke tečajeve za manje grupe po smiješnim cijenama. Pročitaj malo moje postove pa procijeni pišem li ja o osobama ili o autogenom treningu, a pročitaj i postove niza ljudi koji autogeni trening vežu isključivo uz stanovitu psihijatricu koja se bavi prošlim životima i telekinezama pa onda još jednom procijeni tko reklamira i koga.

Vezano uz “homofobiju”, a pritom se vjerojatno aludira na neke izjave navedenog profesora, mislim da je za sad to područje nedovoljno istraženo i ništa nije dokazano pa tako ljudi mogu imati različite teorije o tome. Prof Gruden je psihoanalitičar pa vjerojatno stvari gleda iz tog kuta, a koliko vidim službeni stav je sve bliži tome da je homoseksualnost uvjetovana brojnim faktorima od genetskih do okolinskih itd. Ja nisam psihoanalitičar pa ne mogu stvari gledati iz tog kuta, a možda ih on tako vidi, njegova stvar, a dok nema službenog eksperimentalno dokazivog službenog stava mislim da se o takvim stvarima može razgovarati iz raznih kuteva. Meni svakako ni iz đepa ni iz đep. Prvenstveno me unutar ove teme zanima autogeni trening, a govoriti o autogenom treningu u RH, a ne spomenuti prof. Grudena nije fer, a i šteta je kad već imamo čovjeka koji je doktorirao na autogenom treningu.

Zbog čega vas ugrožava svaki razgovor o autogenom treningu koji nije striktno vezan uz tu psihijatricu o kojoj stalno pričamo? Nije li to kao da su tema automobili, a svi pričaju samo o npr Fiatu ili samo o BMW-u? Kad se već hoćete pričati samo o njoj, a ne autogenom treningu zbog čega je se ona ne smije kritizirati, a itekako se ima zbog čega? (od financija preko struke do čudnih sadržaja i skrivanja).

Zbog čega će sad svako moje pitanje umjesto suvislog, shvatljivog I argumentiranog odgovora dobiti umjesto odgovora skretanje s teme ili pak “ti to ne razumiješ”?
ne ugrožava me, ali očito pišeš o stvarima o kojima znaš iz druge ili treće ruke. pa pišeš - da prostiš - pizdarije.
ali ako te veseli, forum trpi sve.
plavva is offline  
Odgovori s citatom