Pogledaj jedan post
Old 02.04.2011., 14:45   #11
evo dakle, dižem temu

hm, otkud krenuti... za početak, trudna sam službeno 7 tjedana i 3 dana, to je računica po doktorima. tko ne zna, oni računaju od dana posljednje menstruacije, tako da sam zapravo baš trudna 5 tjedana i 3 dana (to znam točno jer sam si pratila cikluse i ovulacije budući da smo planirano radili na bebi ). ne znam da li uspješnost začeća ima ikakve veze s mijastenijom, ali evo i o tome - uspjela sam začeti iz trećeg pokušaja. prva dva ciklusa smo baš ciljali , "pokrivali" sve dane i plodne i manje plodne, čak sam si pratila ovulaciju onim famoznim lh-trakicama, ma baš smo se trudili, ali eto, jednostavno nije se uhvatilo. kako sam to vrijeme detaljno proučavala na internetu sve što ima o začeću, sada mogu reći da smo zapravo dobro prošli, uspjeh iz trećeg pokušaja je odličan s obzirom na statistiku (zdravih) trudnica
e sad kako se osjećam. što se tiče mijasteničkih simptoma, općenito mogu reći da osjetim blago pogoršanje. dakle, simptomi su mi izraženiji nego prije trudnoće. nisu svaki dan, nego ima više dana kad mi nije dobro, nego što je takvih dana bilo prije trudnoće. moram napomenuti da sam se u ta 3 mjeseca pokušavanja udebljala nekih 3-4 kg (ostala sam i bez posla pa sam stalno bila doma i jela, zima je bila pa se nisam puno kretala itd.). to spominjem zato što mi se čini da je pogoršanje mojih simptoma zapravo kombinacija tog viška kg i trudničkih hormona, a i psihičkog stanja (npr. muž i ja smo oboje u 12.mj. ostali bez posla i živimo od naknade za nezaposlene - znate i sami kako se zbog toga osjećamo).
lijekovi - prije sam bila na 3 Mestinona dnevno i to uspijevam i dalje, ali osjetim da mi nije lako kao prije. npr. navečer sam ponekad jako umorna, teško mi je kretati se. ali to uglavnom osjetim navečer oko 20-21h, a ionako uskoro idem u krevet pa ne želim zbog toga piti još jednu dodatnu tabletu. oduvijek mi mijastenija zahvaća uglavnom ruke,noge i oči pa je tako i sada, simptomi su izraženiji, ali nisam dosad primjetila da mi zahvaćaju neke druge mišiće. moram spomenuti UŽASNE dvoslike, koje imam već mjesecima prije trudnoće. još dok sam radila, bile su prisutne, ali uvijek poslijepodne i navečer, tako da mi na poslu nisu smetale. imala sam ih uglavnom 2 tjedna prije menstruacije, a onda 2 tjedna dobro i tako stalno. a otkad sam trudna ih imam svaki dan, svaki. i dalje dođu tek popodne, a ponekad i prije podne. ali dođu mi baš svaki dan. to me nervira, al jbg, neka je u tome najveće zlo ranije mi je neurologica rekla da Mestinon inače baš ne djeluje na te očne mišiće i da za dvoslike treba piti kortikosteroide, ali ja ih nisam hjtela piti samo zbog dvoslika jer mi ne smetaju u svakodnevnom životu dok god se pojavljuju samo popodne
pošto se ovaj post već odužio, u sljedećem ću pisati o situaciji s ginekolozima i mojim pregledima u trudnoći. zasad ću samo reći da sam obavila uzv prije 3 dana, čula sam i vidjela bebino srce kako kuca i cirkulaciju i velika je cijelih 9 mm! sunce moje malo.
e tako, da vam ne bi bilo previše informacija, a meni da ne ponestane materijala za ponovno pisanje, sad ću stati pa se čujemo opet uskoro!!
pusa svima!
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom