Pogledaj jedan post
Old 07.04.2011., 10:42   #18
evo me opet ovo ispada kao neki moj trudnički dnevnik s obzirom da samo ja postam ovdje, ali nema veze
htjela sam vam reći da sam bila jučer kod neurologice na kontroli. dobila sam nešto informacija, ali u stvari mi i nema što posebno reći jer je sve individualno. rekla je ono što zna iz prakse i iskustva - npr. da su kod većine trudnica mijastenički simptomi izraženiji u prvom tromjesečju trudnoće te zadnjih mjesec dana prije poroda. također, da se često dogodi određeno naglo pogoršanje neposredno nakon poroda, jer je tijelo u šoku - beba izađe, nestane nekoliko kg odjednom, hormoni se naglo promijene i sve to skupa naravno utječe na mijasteniju, kod nekih jače, kod nekih slabije. rekla je i da neke trudnice npr. tijekom trudnoće uopće nemaju mijasteničkih simptoma i ne moraju piti nikakve lijekove ( da je meni tako, rodila bih puuuuuno klinaca hahha ). i tako, uglavnom, svaka žena to doživi drugačije. rekla je neka ne mislim previše na mijasteniju, a pogotovo neka ne mislim na statističke podatke koji se spominju na internetu (spomenula sam joj onaj jedini članak) jer je to općenito, brojke svakako nešto govore, ali ne moraju se odnositi na mene. i naravno, neka mislim pozitivno jer naše psihičko stanje najviše utječe na svaku mijasteniju. to svi već znamo, ali još uvijek nemamo recept za pozitivne misli
rekla je da su 3 mestitona dnevno u trudnoći super i da slobodno smijem popiti i 5 dnevno, da bebi to ništa ne smeta.
jedna konkretna informacija je da ću na porod morati isključivo u Petrovu, vjerojatno na planirani carski pod spinalnom anestezijom. to je ono kad sam budna, ali ne osjećam donji dio tijela pa mi naprave carski u svjesnom stanju. navodno je to bolje za mijasteničare nego opća anestezija, a i daju ti da primiš bebu i odmah je vidiš i možeš dojiti. to su svakako prednosti nego opća. u Petrovu moram jer tamo imaju uhodan tim baš za porode mijasteničarki i tamo prate bebu odmah nakon poroda da se vidi ima li beba onu neonatalnu mijasteniju jer se moja antitijela mogu prenijeti u bebinu krv kroz posteljicu. za to mi je rekla da ne brinem, ako to i bude, beba to ima doslovno 2-3 dana i u smislu da je malo mekana pri držanju, ne drži tijelo onako ukočeno i čvrsto. i da ne bi trebalo biti nikakvih problema s bebinim sisanjem i gutanjem, da je to jako jako rijetko kod neonatalne mijastenije. da je upravo zato najbolje u Petrovoj jer će oni znati to prepoznati i znat će što s tim. pitala sam za iskustvo tih liječnika i rekla mi je da je tamo dosad bilo oko 60 poroda majki mijasteničarki, što se meni čini jako puno i pitam se gdje su sve te majke i kako baš nijedna nije nigdje na internetu, ni na jednom forumu nema ničijeg iskustva?!?!
i tako, opet sam odužila s postom pa odoh sad, čujemo se uskoro
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom