Pogledaj jedan post
Old 24.10.2017., 23:10   #4089
Pentax K70 ima hrpu kontrola direktno na tijelu preko gumbića i dva kotača, neke funkcije možeš po volji isprogramirati na određene gumbiće i kotače,nisi ovisna o tvorničkim postavkama za direktno upravljanje sa tijela fotića,ima veliko pregledno tražilo sa pentaprizmom veličine 0,95x, 100% a ne sa ogledalom-što znači dosta svjetlije i preglednije,ima stabilizaciju u tijelu što znači da baš bilo koji objektiv staviš gore imat će stabilizaciju,može upravljati sa autofokusom i mehaničkim i el.motornim (na objekrivu),možeš slikati 6 fotki u sekundi,ima kalibracija fokusa objektiva sa memoriranjem 20 komada,ja sam koristio ORIGINAL K mount objektive serije: A/F/FA/DA/DFA kao i neke druge proizvođače manualnih objektiva K mounta: HANIMEX M.C. A 28/2,8...MITAKON M.C.35-70/3,5-4,5 sa kojima mi je Pentax i mjerio svijetlo i pokazivao središnju točku fokusa tj. Catch-in-Focus mi je radio, što znači na običnim manualnim objektivima pritisnuo sam na fotiću gumb za okidanje i držao sam ga pritisnutim a prsten fokusa sam vrtio na objektivu i kad sam uhvatio/pogodio fokus aparat je sam okinuo, to se zove tzv. poluautomatski fokus, naravno da mi je aparat pomoču zelenog gumba izmjerio blendu i brzinu okidača, e da ponovim i ti prastari manualni objektivi dok sam to sve sa njima radio bili su stabilizirani, a isto prastara autofokusna Tokina 28-70/2,8 ATXPROSV isto radi normalno na najnovijem Pentax foto tijelu,tebe zanima novi set u stilu plati i vozi svukud i svakako,tu ide Pentax K70+ 18-135WR ( koliko sam shvatio tvoje želje -to bi zadovoljilo baš sva tvoja očekivanja za početak otkrivanja digitalnog fotkanja) i to je bolji izbor od K70+18-50/50-200, za više novaca ima se naj bolja solucija K70 + 16-85WR ali tu ti fali 55-300WR kojeg možeš kasnije nadokupiti, sa ta dva objektiva za amatersko fotkanje i po kiši i po snijegu i na moru (ne u vodi) možeš fotkati,
ove koje spominješ mislim da su M42 mount, njih bi mogla staviti na Pentax K70 ali ti treba ovakav adapter i može se sve spomenuto raditi:
(ovo sam prvo na brzinu našao-dakle cijena može biti drugačija tj. manja)

ORIGINAL:
https://www.ebay.com/itm/EX-Genuine-...MAAOSw9OFZHKMr

ZAMJENSKI (kineski):
https://www.ebay.com/itm/NEW-M42-Len...4AAOSw3YJZQieW

što se tiče Pentax K70+18-135WR/16-85WR/55-300WR oni bez problema stanu u spomenutu torbicu

naveo sam neke bitne značajke koje sam koristio i koje su mi puno značile a ostali brendovi za približno novaca mi nisu to mogli pružiti

Zadnje uređivanje mbukal : 24.10.2017. at 23:20.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom