Tema: Bitcoin
Pogledaj jedan post
Old 09.11.2017., 22:59   #9839
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Gotovina postoji oduvijek, ali pokusaj setati okolo po svijetu s vise od 10.000 Eura u gotovini koje nisi prijavio pa napisi tko ti je i gdje zapljenio.

Drugo, gotovinu ti policija uzme. Kako da ti uzme bitcoin za koji si sakrio kljuc? Nikako.


Mislis da ce Kina trpiti nesto zato jer je prakticki zabranila gradjanima da kupuju shitcoin? Mislis da beskorisni elektronski zapisi po bezveznom algoritmu temeljenom na public key enkripciji imaju ikakvu intrinzicnu vrijednost? Ja ne. Pa svaka budala moze napraviti svoj coin, ima ih danas na stotine ako ne i tisuce. Neki, kao ETH su bitno tehnicki napredniji od BTC. Svejedno, svi su bezvrijedni.


Ako se radi o jednoj kupovini coina svejedno ti je. Ali zamisli da si u restoranu pojeo veceru, placas umjesto karticom coinom i sad cekaj jos cca sat vremena, a mozda i vise da bude transakcija provedena... useless. Ili ces u ducanu stajati sat vremena?


Nema niti racuna. Imas adresu i to je to. Tko god vidi tvoju public adresu moze vidjeti i stanje i transakcije. Dakle nema anonimnosti (a treba li ti zaista?). Zastita od blokada i ovrha = zastita od provedbe zakona = razlog da se ista stvar stavi izvan zakona.
Za te silne coinove se slažem, u biti su zamaskirane prijevare tj HYIP sistemi.

Za gotovinu se isto slažem za te veće iznose, ali tko želi izigrati sistem naći će uvijek načine.

Ovo oko restorana i trgovina ne bih znao, nisam isprobao ali kao što sam napomenuo budući da su transakcije neopozive, zašto bi se uopće čekalo da bude potvrđena?

Da vidi se transakcija ali se ne vide osobni podaci tj ime i prezime. Ja smatram da neka vrsta anonimnosti treba biti. Ne treba baš sve biti na izvolte.

Sve račune plaćam redovno, nemam kredit ali smatram da ovrhe u ovom obliku kakvom postoje u RH su van svake pameti, da se izvan sudskim putem tako olako blokiraju nečija sredstva...
deckozgslavonac is offline