Pogledaj jedan post
Old 17.01.2009., 01:03   #8
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
neki iz moje obitelji su baš nedavno nakon viroza i sl. stvari uzimali matičnu mliječ u tabletama koje se otapaju u ustima (medo-flor) i kažu da se bolje osjećaju. vidim da pišete da su takve stvari u tabletama bullshit, pa ne znam.
Ok, da se razumijemo, maticna mlijec, kao prirodni proizvod kojim se hrane pcelinje matice je jako nestabilan. Ne moze dugo stajati, jer se kvari i samim tim, gubi i ljekovito djelovanje.

Zbog toga, da bi se komercijalno prodavalo (duga vremena skladistenja, transporta i slicno), obicno se primjenjuju razni postupci koji mijenjaju maticnu mlijec, da bi bila stabilna sto duze. E sad, problem nije u maticnoj mlijeci kad do nje dodes direktno od pcelara i u kratkom roku ju potrosis. No, koliko industrijski proizvod jeste maticna mlijec, to je upitno. Mozda je nesto ljekovitosti i sacuvano. Ja to ne znam, ovisi o proizvodu, ali u svakom slucaju, s jednim proizovodom (Revita, trosi se kao Cedevita) bas i nisam vidio neki uspjeh. Sto ne znaci da niti jedan drugi postupak nije uspjesan. Ili pak da netko drugi s Revitom ne bi vidio uspjeha.

Uostalom, procitaj malo sto je maticna mlijec i o njoj i vidjeti ces da je "problematican" proizvod, jer jednostavno, ne mozes ju skladistiti dugo. I zatu ju mijenjaju. A svaka promjena je potencijalno negativna.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom