Pogledaj jedan post
Old 09.10.2010., 21:46   #12
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Meni su tijekom oporavka od op.zahvata u bolnici vadili krv nekom vakum-iglom tako da su mi popucali kapilari cijele podlaktice i kasnije je sve bilo crno i plavo. Zurili su se, a izgleda da krv nije htjela izaci tj. organizam je jednostavno rezervirao krv za glavne sustave (strasno inzak Hgb preoperatvno, za vrijeme op.zahvata zbriinuta transfuzijama svjeze krvi), kasnije ...... to vadjenje krvi.
I bolilo me je.
Sto je to?
Pukla ti je vena prilikom venepunkcije. Prvo treba odabrati prikladnu venu koja će se bosti. Ako je pretanka, tvrda...na palpaciju neelastična...treba je izbjegavati. Potom, treba imat "osjećaj" kad se iglom uđe pod kožu pa potom u venu. Ako se uđe preplitko, krv će kraj igle izlaziz pod kožu i eto podljeva. Isto tako, ako se nepažljivo uđe dublje može se perforirati stražnja stijenka vena i eto podljeva...Uglavnom, ima tu nekoliko štoseva koje valja usvojiti. No ponekad jednostavno, hematom se napravi...jbg...

Znači, nema veze ni vacutainer sistem koji su koristili niti nizak hemoglobin a niti je organizam išta centralizirao...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom