Pogledaj jedan post
Old 03.08.2017., 23:28   #81
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
sve je ovo ok.
(ali odudara od prakse celibata u katolika, a pravoslavni popovi ne mogu dobiti 'stado' dok se ne ožene, dakle bliže su Božjoj volji (po ovome) od katolika)

mada sve to nikako ne govori da i svaki pojedinac nije bitan, kako si prije rekao.
Kome ovo Isus govori :

Kažu mu učenici: "Ako je tako između muža i žene, bolje je ne ženiti se." A on im reče: "Ne shvaćaju toga svi, nego samo oni kojima je dano. Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati." Mt 19,10-12


I tko god ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili majku, ili ženu, ili djecu, ili polja poradi imena mojega, stostruko će primiti i život vječni baštiniti." Mt 19, 29

A htio bih da svi ljudi budu kao i ja; ali svatko ima svoj dar od Boga, ovaj ovako, onaj onako. Neoženjenima pak i udovicama velim: dobro im je ako ostanu kao i ja. Ako li se ne mogu uzdržati, neka se žene, udaju. Jer bolje je ženiti se negoli izgarati. 1 Kor 7,7-9


Ne razumijem ,kao da ne možete shvatiti savjete samog Gospodina svojim apostolima kojih se jedino Katolički svečenici drže.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom