Pogledaj jedan post
Old 16.09.2017., 14:58   #4
Klero desničari konzervativci opet nas sve osramotiše pred licem svijeta, pod dirigentskom palicom Crkve u borbe protiv moderne i napredne "rodne terminologije".
Europski parlament je jučer, 12. rujna 2017. podržao ratifikaciju Konvencije Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji, poznatije kao Istanbulska konvencija. Za rezoluciju koja zagovara ratifikaciju glasalo je 489 parlamentaraca, 114 ih je bilo protiv, a 69 suzdržano.
Hrast poziva na protivljenje baš kao i Biskupski konferencijaši.
Hrast poziva hrvatske političare da odbace konvenciju o borbi protiv nasilja nad ženama: To je protiv tradicionalnih obiteljskih vrijednost, naše kulture i običaja!
http://www.voxfeminae.net/vijestice-...ske-konvencije

Klero-desničari (crkveni proponenti) protiv konvencije o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji:
Ivica Tolić protiv (kao što je i najavio), a Ivana Maletić bila je suzdržana, a Marijana Petir (nezavisna) i Ruža Tomašić (HKS) bile su protiv.
Ruža Tomašić, članica grupacije Europski konzervativci i reformisti (ECR), rekla je da ne može podržati Konvenciju jer je „njezin cilj mijenjanje naše kulture kroz promociju pobačaja, rodne ideologije i političke korektnosti.
Da se zna odakle vjetar nazadovanja puše.... crkveno protivljenje općem unaprjeđenju ljudskih prava.
Biljana Borzan iz grupacije Progresivni savez socijalista i demokrata podržala je ratifikaciju uz opasku da čitav proces ratifikacije traje predugo. Iznijela je podatak da u EU svakoga dana sedam žena umre od posljedica nasilja. Osvrnula se i na kritiku konzervativnih krugova, pa i dijela europarlamentaraca, koji se protive ratifikaciji Konvencije.

Šokirana sam što neki i u ovom dokumentu, čija bi se važnost trebala podrazumijevati, traže načina da zatru rodnu ravnopravnost ili, štoviše, tvrde da ratifikacija Istanbulske konvencije ugrožava prava žena. Podržavam ovo izvješće jer traži sveobuhvatnu i hitnu ratifikaciju konvencije“, rekla je.
http://faktograf.hr/2017/03/24/istan...uropska-unija/
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline