Pogledaj jedan post
Old 24.09.2017., 09:51   #45
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Evo, ja puno surađujem sa inozemstvom. U Europi je uobičajeno da proizvođačke firme imaju mjesec dana kolektivno preko ljeta i 10-15 dana zimi. Trgovci u ljetnom periodu uglavnom zapošljavaju studente i sl. na ispomoć, obzirom da je ionako mort-sezona. U ostalim dijelovima svijeta godišnji se često dogovaraju individualno, drugačiji su po trajanju, jesu li plaćeni ili ne i sl.

Često popričamo sa poslovnim suradnicima o njihovim običajima, ni za koga nisam čula, da ima 2,5 mj. ljetnih ferija. OK, nisam ih baš sve ni pitala... [emoji4]
za djecu je definitivno previse 2,5 mjeseca u komadu. eventulno bi to moglo koristit djetetu koje je provelo skolsku godinu na lijecenju,pa da nadoknadi gradivo u miru, iako, opet, ima prvo na praznike i oporavak.

kod nas je tradicija da se dugo ljetuje, 2 mjeseca mora je navodno standard za klince, jer svi imaju vikendicu, baku/dedu na moru ili se uvale nekome.
(nije bas skroz tako, ovo je gore ironija)

uz to, masa ljudi je navikla, ak vec ima GO, da ga ima na "moru" i da si na moru smo ljeti, pa onda imamo apsurde da nis ne funkcionira prek ljeta i uvijek se ceka referentica da se vrati s GO.

ja sam, dok nism imala dijete, uzimala GO zimi (iako mi je listopad najdrazi) i bila sam omiljena dok sam im odradjivala ljeto. ima nas jos takvih i sigurna sam da bi se dalo posloziti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom