Pogledaj jedan post
Old 15.11.2017., 13:58   #189
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ja recimo često razmišljam da li uopće postoji dugoročan cilj ljudske civilizacije. Neki kažu da je to znanost, tehnologija, širenje svemirom. Sve stoji, ljudi su po prirodi osvajači i istraživači. I moje zanimanje je vezano uz visoke tehnologije. Ali život traje toliko koliko traje, što će ljudi raditi za 5000 godina je posve nebitno nama koji danas pišemo na forumu. Meni kao jedinki to biološki uopće nije bitno, posve je irelevantno kamo čovječanstvo ide. Tako da mi je to malo na staklenim nogama. Jednostavno ne mora značiti da je budućnost čovječanstva u osvajanju svemira. Jednako vjerojatna i za ljude ugodna solucija je ostanak samo na Zemlji. Ne bih se baš složio da postoji samo jedna definicija napretka i razvoja.
Nema nikakvog jedinstvenog cilja, ali trend geometrijskog povećanja svega vezanog za akumuliranje znanja i informacijske tehnologije i dalje teče geometrijskom progresijom, što je svojevrsno poopćenje Moorevog zakona, kojeg Kurzweil naziva law of accelarating returns

Dakle, neka opća intencija bi bila povećanje ukupnog znanja, odnosno inteligencije, kako bi se time riješili svi ostali problemi.

Zato neki kažu da je eventualna jaka AI naš posljednji izum.

Osvajanje svemira je suluda stvar za biološku vrstu, takvo što je pogodno eventualno za tehnološku civilizaciju, barem za kratke i srednje pruge, a na duge - tipa galaktičke će se isplatiti slati samo - informacije.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom