Pogledaj jedan post
Old 25.11.2017., 18:26   #1767
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
mislim da nije potrebno raditi neke reality checkove, cim se pitas dali sanjas... sanjas 100 posto.

u budnom stanju se to nikad neces pitati, osim ako ides nest filozofirati...
u snu podsvjesno znas da sanjas pa ti se to pitanje cini logicno.

treba samo znati osjetiti ...
Nije stvar u tome, nego da ako si to ne postavljaš tijekom dana, nećeš se sjetiti ni da si u snu to postaviš pa onda neće ni doći do toga da postaviš u snu jer ti nije u navici. Dakle, nije riječ o reality checku, nego samo o uspostavljanju navike, kako bi se tvoj mozak onda i u snu zapitao takvo pitanje. Ne bih rekla da je logično samo po sebi - nisam čula da si netko u snu sam od sebe ide postavljati to pitanje (ok, nekad spontano skužiš da sanjaš jer skužiš da je nešto nelogično i da ne bi tako bilo u javi, pa se zapitaš jel ovo san, ali ovdje se radi o vježbama za LS, ne o spontanom doživljavanju).

Quote:
nebeski prah kaže: Pogledaj post
Ako recimo zelim saznati neki odgovor u lucid.snu,kolika je vjerovatnoca da cu dobiti tacne odgovore?? ili ce to biti odgovori koje ja zelim cuti pa ih manifestujem???? to me zanima ,ako neko ima neki odgovor precizan ako je moguce.
Meni nije uspjelo, jednako sam sama sebi sugerirala (netočan) odgovor kao i kad sam budna. Čak i više jer kad sam budna bar mogu osluškivati intuiciju, koristiti racionalne analize i sl., a u snu mi je sve moguće (i uglavnom sve lijepo i optimistično).

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Duhovnjakinjo, tema ti je zaključana pa ću ti odgovoriti ovdje. Nije bitno je li te 'napala' druga osoba ili tvoja projekcija. Kad si u lucidnom snu ne može te nadjačati nitko jer - tvoj san, tvoja pravila. Polusan, trans, ista stvar. U tvom svemiru, ti si šefica. Bilo kakva uznemirujuća prisutnost, noćna mora, astralni napadač ili išta u tom smislu nestat će ako mu fino, pristojno i odlučno kažeš da odjebe. Dakle, nikakva svađa, nikakvo sukobljavanje, nego jednostavno "odjebi". Baš ta čarobna riječ, bez ikakvog opravdavanja i zamatanja u šareni papir.
Slažem se. Može se dogoditi paraliza sna, ako još uvijek spavaš, a mozak ti je budan i ne možeš se pomaknut. Nije ugodan osjećaj.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom