Pogledaj jedan post
Old 11.07.2011., 20:38   #14
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Je, računica ti je super. Privatnim osiguranjim daješ "dobre" klijente - one koji u današnjem sustavu solidarnosti plaćaju više nego troše. Državi ostavljaš "loše" klijente - one koji ne plaćaju, a troše. Od koje love točno država plaća liječenje umirovljenika i djece?
Zašto plaćamo dopunsko osiguranje? Zato jer država uz nas mora financirati i bolnice i to je veliki trošak. A kako bi bilo da te bolnice ne financira država nego privatnik i uštedi time gomilu novaca s kojim mora financirati bolnice? Svaki privatnik mora plaćati i porez jel tako? Znači država bi i dobivala u proračun naplačujući poreze tim bolnicama. A ako računamo i na to da će takvih bolnica biti po cijeloj Hrvatskoj, što bi bilo super jer bi mnogima i putne troškove smanjili da ne moraju putovati u Zagreb ili Osijek ili Split, dobitak bi za proračun bio veći. Na zaposlenim osobama bi se također uštedjelo mnogo novaca jer bi se njih prebacilo na privatna osiguranja koje bi plaćala firma u kojoj rade. Danas je situacija takva da svima plaća HZZO. A kad bi se taj broj smanjio na djecu, umirovljenike, studente i nezaposlene osobe itekako da bi bilo novaca. I još kad se jednom stvori bolja poduzetnička klima u Hrvatskoj trošak na takve će se još više smanjiti jer će nezaposlenih biti manje i državni proračun će biti puniji.

Quote:
Da, i siromašni su masovno umirali jer si nisu mogli priuštiti liječnika. Pa reci onda da zagovaraš nesolidaran sustav, u kojem je je zdravlje roba - ko si može priuštiti se liječi, ko ne nek crkne.
Pa zdravstvo je oduvijek bilo biznis na ovaj ili onaj način. Kako god okrenuli ista će priča biti. Tako je i kod nas. Da nemamo HZZO plaćali bi punu cijenu bolnicama za preglede i operacije, a i ovo nam je čak previše što nam naplaćuju. A što mi dobivamo onda time?

I koliko znam primjerice SAD nije imao do dolaska Obame jedinstveno zdravstveno osiguranje a mi ga imamo. Zašto to osiguranje ne bi preusmjerili na one koji ga nemaju od kuda plaćati? SAD čak može i više od toga jer proračunska zarada im je ogromna. Time ne bi oštetili tamošnje privatne klinike ni osiguravajuće kuće. Osigurali bi im sigurnu zaradu u to nema sumnje.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom