Tema: Beograd
Pogledaj jedan post
Old 16.01.2003., 10:49   #8
Thumbs up

Draga Sandra,

ne znam koju putovnicu imaš ali s hrvatskom putovnicom vizu dobijaš na ulasku u zemlju, jednokratna je, vrijedi 30 dana i cijena joj je 7.50 €. Beograd je prava pustolovina i svaki put (idem često poslom) ostvalja na mene dojam drugog svijeta koji je dalek, neprivlačan, prljav, kaotičan i neuredan, ali ima neku posebnu čar koju nije izgubio kroz godine i radi koje ga vrijedi posjetiti.

Tečaj je otprilike 61 dinar za Euro, i puno je malih mjenjačnica gdje možeš promijeniti valutu. Cijene nisu baš tako niske kako ljudi pretpostavljaju. Jeftino je otići u trgovinu i kupiti si pecivo, jogurt, sok, čips i slično, ali sumnjam da te to zanima. Jeftino je voziti se taksijem, definitivno, tako da vožnja koja traje oko pola sata (relacija Novi beograd-centar) stoji oko 300 dinara. Taksi auti su u kritičnom stanju, ali to nije nikog briga sve dok sjediš otraga i voziš se.

Na ulici možeš jako fino jesti, u samom centru ima jako dobrih uličnih otvorenih restorana. Netko je gore spomenuo knjige, definitivno ako te o zanima dobro ćeš proći, nakladništvo im izvrsno stoji (i oduvijek je) imoći ćeš za malo novca kupiti finih knjiga bilo kojeg žanra (pogotovo njihove pisce). Odjeća i obuća je relativno jeftina, odnosno prepoznat ćeš da ono što je zbilja kvalitetno (torbe, jakne, cipele) stoji od 100 € naviše, što je redovna cijena i vani. Ostala roba (Kina, Turska) je niže kvalitete ali jeftinija.

Od mjesta za izlazak naći ćeš puno lokala i klubova u samom centru (Terazije, Bulevar Revolucije, Slavija i okolica) i ovisno u kojem ste hotelu do svih tih mjesta možeš doći pješice. Preporučam ti klub Street gdje svira fantastičan jazz, soul, kubanska glazba, već ovisno o danu. Klub je sasvim OK, uredan, pažljivo i ukusno uređen u sitlu 50-tih.

Slobodno pitaj ako te još nešto preciznije zanima
__________________
"Sve sam to ja, isitnjen, sav od komadića, od odsjaja, probljesaka, sav od slučajnosti, od neraspoznatih razloga, od smisla koji je postojao pa se zaturio, i sada više ne znam što sam u tom kršu" (M. Selimović)
Magnolija is offline  
Odgovori s citatom