Pogledaj jedan post
Old 06.11.2011., 17:04   #7
Ovde se radi o fobijama (iracionalnim strahovima) koje spadaju u neuroze, blazu vrstu psihickih poremecaja.

Kao tinjedzerica si imala opsesivno-kompulzivni poremecaj, to se vidi po tvojim ritualima to sa vlaznim maramica. Tebi nisi bile tada ruke prljave vec nesto drugo? A tvoje "nesvesno" je to zamaskiralo u strah od prljavih ruku.

Sada imas simptome, social-fobije, agora-fobie, udruzeno sa anksioznoscu, tu je i paranoja, depresija.

Tebi ne moze pomoci psiholog, na njega zaboravi, psiholozi se ne bave psihoanalizama, oni sluze da zdravim ljudima pomognu oko nekih teskoca u zivotu.

Obrati se psihijatru, vreovatno ce te imati psihoanalizu, U liječenju fobija odnosno neuroza uglavnom se koristi kombinacija lijekova (antidepresiva,anksiolitici) i kognitivno-bihevioralne terapije.

Bori se ili se predaj, a predaja znaci pakao, nemas znaci izbora.

Ja mislim samo posle 3 mjeseca ces se osjecati bolje, terapija ce mozda biti duga, jer ko zna sta je to zamaskirano sve i sta se krije u pozadini tvojih fobija. Jer fobije su zamaskirani strah od sasvim neceg drugog.


Taj strah od buba, mislim ne bojis se ti bube, vec ta buba predstavlja simbol neceg drugog koji u tebi izaziva strah, samo tvoje nesvesno ga je zasamaskiralo i ubacilo ga u bube, moga je to biti leptir, zmija , macka, pas ili sasvim nesto drugo.


Glavu gore, predaje nema, nemas sta da izgubis, na tebi je da biras, da li biras ZIVOT ili PAKAO u kakvom si sad.

Sve najlepse ti zelim ako ti treba savjet moze i na pp. Bok
__________________
"Nema povlacenja, nema predaje"!
AcaNS is offline  
Odgovori s citatom