Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 14.09.2007., 01:04   #83
Izjavu -sve je to normalno- sam slušala svih 15-ak godina, i toliko mi se smuči kad ju čujem, i ne šutim, nemam dlaka na jeziku, i tek kada shvate da se ne dam zajebavati i natezati, krenu u smjeru -hm, a ovo može manje, ovo može zamijeniti...
Kortikosteroide ne pijem već pun kufer, i bilo mi je savršeno kad sam prestala, i ostalo mi savršeno jaaaaaaaaaaaaako dugo... a onda došli gadni problemi u osobnom životu, pa smrtni slučajevi u familiji, pa, kako kardiolog reče - abnormalno visoki krvni tlak-, pa onda i dijabetes... i vratili me na kortikosteroide zbog pogoršanja, bez ikakvih poboljšanja, a dijabetes se vinuo u nebesa i bilo ga nemoguće ikako kontrolirati, i shvatili svi oni skupa, nastave li mi forsati kortikosteroide, nastat će još gore nuspojave i posljedice, ali ionako će mi dijabetes uništiti organe... i tako mi opet maknuli kortikosteroide, nije bilo nikakvog mijasteničkog pogoršanja, ali zato sada savršeno kontroliram dijabetes... Ostale nuspojave i posljedice kortikosteroida, osim dijabetesa i hipertenzije, su pogoršan vid (godinama imah gadnu i debelu mrenu), gomila ženskih poteškoća, osteoporotične kosti zdjelice, slabi zubi, nokti... ne da mi se dalje nabrajati, ali pregledajte nabrojene nuspojave na papiru u lijekovima, i valjda samo dvije ja nemam...
Da, Imagine, poznam sranja s kortikosteroidima... pila sam gastale, pa peptorane, oboje godinama - sa želucem nisam imala takvih sranja kao ti, a zbog svojih iskustava mislim da bi možda mogao pokušati smanjivanjem kortikosteroida. Vranješica je protiv toga, ali, meni je to još Šoštarka sredila, pa sad Vranješica ne dira. Možda ne bi štetilo da pokušate...

Inače, pošto kada dobih mijasteniju, imah nekih dvanaest godina (parkon, dijagnoza dana u trinaestoj), i nisam imala pojma za takvu bolest a kamoli za sve te lijekove, nisu ni moji roditelji - i, da, doktori su MORALI mojima reći sve benificije ali i sve nuspojave i posljedice svih lijekova, što oni nisu napravili - čak dapače, nisu ni izvjestili moje roditelje o želji da mi daju neke lijekove, moji bi to saznali od mene kada bi došli u bolnicu posjetiti me...

Doktori bi trebali veću pažnju pridavati nama kao bolesnicima, našim osjetima i iskustvima, našim mišljenjima... što ili uopće ne rade, ili glume da rade... kako žalim za Šoštarkom, stvarno mi fali, ona je slušala i uvažavala...


Ona tvoja rečenica kako nisi na ničemu zbog toga i toga ,zvuči kao horor.

Horor ili ne, meni je danas puno bolje nego s kortikosteroidima- dijabetes odličan, mijastenija bez pogoršanja (iako ni trenutno stanje nije uopće zadovoljavajuće, ali bolje ovako nego s ogromnom glukozom... a i mogućnost za pojačavanjem već dobivenih posljedica je uklonjena, jer dok još uzimah kortikosteroide, vid mi se pogoršavao, sada je već dugo isti...
A s obzirom da su naši liječnici većinski zaokupljeni svojim ugledom, parama, titulama, a pacijenti su im samo nužno zlo, teško je za očekivati išta pametno i konkretno od njih... svaka čast iznimkama, zaista su rijetki, a ja poznam par njih, samo u krivim vodama (kardiologija, ginekologija, stomatologija - u našem području ne poznam takve iznimke, a da nisu u penziji...i da su u Hrvatskoj...)
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom