Pogledaj jedan post
Old 04.11.2015., 19:09   #37
Vjerujem da su polazili od pretpostavke da svaka firma koja zapošljava nekog za računovodstvene poslove vodi računa da zaposli kvalificiranu osobu i da nad tim aspektom ima kontrolu.

Ako firma nema svog računovođu, i traži vanjsku uslugu, onda ta firma nema kontrolu nad tim tko će te poslove za njega obavljati, netko kvalificiran ili netko kome se spuhnulo da je to cool i osnovao knjigovodstveni servis samo tako pa zaposlio svoga susjeda sestre kumu jer je cura završila ekonomsku pa valjda neki kuki zna.
A da ima u toj struci rada na crno - ima. Da ima onih koji ruše cijenu poštenim i stručnim servisima - ima.
Da ima onih koji misle da se niš nije mjenjalo još iz doba SDK - ima
I tu treba uvest reda, da se na tržištu probiju oni koji to i zaslužuju, koji ulažu u konstntnu edukaciju, seminare, stručne časopise, prate promjene.
Moda se napokon na tržištu uvede red i da prilika odgovornim knjig. servisima da napokon realno mogu naplatiti svoje usluge.

Radila sam 8 godina u knjig.servisu i čim sam ugrabila priliku, zbrisala sam od tamo. Nisam više mogla radit za kikiriki.
Možda je zato i moj post ovakav

vođenje knjiga na crno nitko živ ne kontrolira, što je žalosno.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom