Pogledaj jedan post
Old 18.09.2016., 23:21   #28
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Bog nam uvijek takvog nekakvog stavi na put. Nekada smo im upravo mi svjetlo.

Ja sam se prije, dok nisam toliko poznavao Bibliju i razna učenja ljutio uvijek. Ljutio jer nisam znao odgovoriti. Sada se nemam što ljutiti jer da razgovor krene, imam desetke argumenata, i vjera mi je 1000x čvršća. Naoružaj se znanjem i argumentima, jer će te inače u razgovoru on razoružati negativinom i ukazivanjem na probleme u Crkvi.
Protiv "sotone" ti ne vrede niti znanje niti argumenti. Shvatićeš to na ovom forumu, ako pre toga nisi. Znanje je samo polovično rešenje, ne i potpuno. Uostalom, kad se budemo dotakli neke teme oko čega se neslažemo, onda ćeš da vidiš koliko je znanje relativno, kao i argumenti.

Drugo, ukazivanje na probleme i negativnosti u crkvi nije samo po sebi loše. Po meni, mnogo je gore zatvarati oči pred problemima u crkvi, ignorisati ih, biti neutralan, kukavica, licemer ili paralizovan da se bilo šta promeni. Kritike i od najgorih kritičara vrlo često mogu da pomognu da se stvari sagledaju iz drugačije perspektive, ali kad se takve kritike ignorišu samo zato jer su iznesene na pogrešan način, onda se zatvaraju oči pred problemima. Hrišćanstvo je postalo trulo upravo zbog ingorisanja mnogih kritika. Samo su retki pojedinci u hrišćanstvu koji ovo shvataju - generalno, hrišćanstvo je prilično trula religija. Koja, ruku na srce, ima šta da ponudi, ali mislim da je problem u hrišćanima, ljudima, na kraju krajeva, oni i čine hrišćanstvo.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom