Pogledaj jedan post
Old 06.07.2017., 11:59   #52
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je koliko čest toliko i potpuno pogrešan kriterij prosuđivanja nastavnikova obavljanja posla (da ne bi bilo zabune: s ostatkom tvoga posta se slažem).

Uvijek će biti "onih koji polože s 5". Naqjveći dio tih koji polože s 5, položio bi s 5 i da im tijekom cijelog semestra na predavanjima čitaš Ježevu kućicu. Nastavnik je dobro odradio svoj posao ako je uspio da ishode učenja stekne onaj srednji dio studenata/učenika - onaj dio kojemu rezultati ovise o tome kako je i koliko vođen kroz predmet.

Mala, ali korisna analogija: nisam siguran da postojeći školski sustav smatraš dobrim - s druge strane, nerijetko se čuje "argument" posve identičan tvome: zašto bismo išta mijenjali, pa vidite da i u ovome sustavu naši učenici osvajaju medalje na međunarodnim natjecanjima?
Ne bi. Ja imam nešto kao inicijalni ispit prije osnovnih cjelina i na njemu nisu imali 5. Osim toga, razgovaram sa studentima. Pa ih pitam i kako su se pripremali. Odgovor odlikaša je jednostavan: slušao sam nastavio i rješio zadatke koje ste nam dali. Dragi moj Lorde, sve je vrlo transparentno, sve im dam i uvijek mogu doći po dodatna objašnjenja i pitati. No, malo njih to koristi. Jer za to nemaju osnovnu pretpostavku, a to je potrebna količina zic flajša.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom