Pogledaj jedan post
Old 12.07.2017., 09:01   #1
Privatna ovrha

molim vas za pomoć u razrješenju sljedeceg slucaja :
prije 2 godine sam sa jednim poduzetnikom napravio Sporazum o osiguranju novčane tražbine prijenosom prava vlasništva na nekretninama koji je uredno potpisan i ovjeren kod javnog biljeznika...znaci ja sam posudio novce te je u sporazumu naveden iznos koji mi duznik, odnosno on, mora vratiti do odredenog datuma...u Sporazumu je dalje izmedu ostalog navedeno da je fiducijarni dužnik suglasan te ovlašćuje vjerovnika da na temelju ovog sporazuma moze bez daljenjeg sudjelovanja duznika, odobrenja ili suglasnosti u zemljisnim knjigama zatraziti i ishoditi upis prava vlasnistva navedene nekretine na svoje ime na temelju ovog sporazuma itd...to sam i napravio te sam sada ja jedini naveden u vlasnickom listu kao vlasnik do namirenja trazbine..predmetna nekretnina nema tereta, osim sto je dana u arendu( radi se o oranici)..
s obzirom da duznik nije do navedenog datuma u sporazumu vratio novce prolongirao sam mu rok na jos pola godine koji takoder nije ispostovan, cak se i poceo bahatiti izjavama da slobodno pokrenem ovrhu, sto me čudi jer je nekretnina po svim parametrima koje sam razmotrio i sa strucnjacima barem duplo vrijednija od posudenih novaca..u meduvremenu mi je prije tjedan dana uplatio 1/4 posudenog iznosa rekavsi da ce sve biti kad mu dode novi "priliv" novaca..takvo nepostovanje i bahacenje ne zelim vise tolerirati te sam odlucio pokrenuti postupak stupanja u vlasnistvo nad nekretninom bez obzira na sve..javni biljeznik mi je rekao da imam 2 mogucnosti: stupanje u vlasnistvo uz placanje poreza od 4% ili pokretanje javne drazbe..medutim sugerira mi ovo prvo jer je konacniji i cistiji postupak...znaci rezime: rok duznika je prekoracen preko pola godine, uplatio je 1/4 iznosa, u vlasnickom sam jedini ja naveden, oranica je u arendi..zanima me da li duznik ima ikakavih zakonskih osnova da me za bilo sta zavlaci po sudu..onu 1/4 cu mu vratiti nazad na racun ako treba...hvala na odgovoru
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom