Tema: Budizam
Pogledaj jedan post
Old 31.07.2007., 13:39   #22
Ne znam zasto je tema o jehovim svjedocima zakljucana? No, vidim da su sada neki od njih dosli na ovu temu.

Kako mi nisu stigli odgovororiti na svojoj temi, biti cu slobodan ponoviti pitanja ovdje. Mozda Ribolovac dobije nadahnuce da odgvoori:

Ovo ne razumijem:

a) Prvo, gdje je to Isus mogao uznesen na nebo? Gore nema nista?! Pa, nije valjda na Mjesecu (ili kruzi oko Zemlje)? Gdje je to mogao biti uznesen na nebo? Zasto krscani jos uvijek misle da je Bog gore i zagledaju u nebo dok se mole?!

b) Tko je to vidio kako Isus leti u nebo?!

Meni se osobno cini da je to jedno staro pagansko praznovjerje koje se uvuklo u krscanstvo, po kojem su ljudi nekada mislili da su bogovi na oblacima odakle ih gledaju. Zato su i prinosili zrtve paljenice, jer su mislili da su bogovi neka etericna bica koja ne mogu meso i ostale prinose jesti u krutom stanju, nego im se moraju pretvoriti u dim i mirise. Od tog kadjenja i mirisanja (u Bibliji pise ugodnog mirisa, kome ugodnog, ljudima?) koje ide u nebo, kasnije bogovi vracaju blagoslov kisom od koje rastu usjevi i goji se stoka itd.

Na slican nacin krscani vjeruju da se Isus "vrato" na nebo? No mi danas znamo da gore nema nista.

Stoga, Tomino evandjelje kaze da Kraljevstvo nije na nebu, jer bi ptice petekle ljude u duhovnosti, niti je u moru, jer bi ribe bile naprednije u duhovnosti. Kraljevstvo je u vama samima... naucava Krist po tom evandjelju. To mi se cini mnogo razumniji argument.

Druga stvar je s ponovnim dolaskom. Po tom pitanju i Zidovi imaju jedna vrlo pametan prigovor. Oni kazu da je proreceno da ce Mesija donijeti konacan mir na Zemlju, a to se nije desilo sa Kristom. Zar Mesija treba 2 x dolaziti, to se nigdje ne spominje u Tori (Starom zavjetu)?!

Opet mi se namece Tomino evandjelje u kiojem (navodno) Krist poducava da je Kraljevstvo vec tu i da nece biti ponovnog dolaska, jer je ono vec uspostavljeno oduvijek u nama samima, samo ga treba otkriti. Takve postavke mi se cine mnogo razumnijima nego trenutna krscanska uvjerenja u letove u svemir i ponovne dolaske koji samo sto nisu... vec 2.000 god.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom