Pogledaj jedan post
Old 10.02.2003., 14:25   #23
Re: Stambeni krediti

Quote:
soylent kaže:
iako cu iduci tjedan znati zapravo sve sto me zanima, jer krecem na turneju po bankama, jeste li upoznati s time, a da nije na nivou dobrog "guglanja"?
za ozbiljno. mala i ja kupujemo stan. svota koja igra je 55 000 - 60000 EUR.
izbor smo suzili, barem prema onome sto se moze naci na netu (rba ima daleko najbolje stranice), na reiffeisen i zagrebacku banku.
ostali su van knkurencije zbog kamata, cijene obrade kredita i nekih uvjeta za potrebnu dokumentaciju i dr.

ljudi nam govore da je zaba dobra sa linijom "stan do 35-e". nisam bas detaljno ulazio, no cini mi se da ih rba ipak sisa.

kakva su vas iskustva ako ih imate?
Postoji ti slijedeća solucija. Otvoriš stambenu štednju u PSŠ i sa ugovorom o štednji tj statusom štediše možeš u zagrebačkoj dobiti kredit, npr. taj stan do 35-te, ovisno o dogovoru. Kad dobiješ zeleno svjetlo od banke za dobivanje kredita trebaš na račun PSŠ uplatiti 10% od iznosa kredita. Ta ti lova ostaje na računu dvije godine i za to vrijeme otplačuješ kredit zagrebačkoj. Međutim ti na taj ulog dobivaš državna poticajna sredstva i kamatu od štedionice. Po isteku dvije godine postoji solucija da PSŠ preuzme od banke tvoj kredit tako da ostatak kredita otplaćuješ prvoj stambenoj uz kamatnu stopu od 6% godišnje. Ako te zanimaju detalji, javi se.
monique is offline  
Odgovori s citatom