Pogledaj jedan post
Old 23.05.2010., 13:22   #22
ja sam definitivno za postavljanje kamere i u učionice i sve prostorije osim svlačionica i wc-a. zašto? pa evo kao buduća učiteljica imala sam prilike iskusiti taj razlog u više škola. i kod mene je malo mjesto ali to nema veze s tim bilo veliko ili malo. kad sam pregledavala školsku dokumentaciju vidjela sam bezbroj slučajeva u kojima se dogodi nešto i jednostavno svako dijete ima svoju priču šta se desilo a svaka priča drugčija od prethodne. ne može se dokazat istinitost tvrdnji niti jednog od upletenih učenika. znači mora se vjerovati na riječ i kad se tuku i kad kradu stvari , razvaljuju, lupaju itd. često klinci lažu jedni za druge i optuže nekog tko uopće nije kriv. uostalom, koliko god se roditelji pobunili na ovo kosa mi se diže na glavi kad se dođu svađat s učiteljicama da to i to njihovo dijete nikad nebi uradilo i da je nemoguće da je njihovo dijete takvo. nemate pojma koliko se ima problema s roditeljima u školi koji ne vjeruju da im je dijete u nešto upleteno. onda bi ja fino kamere u u učionice i na roditeljskom sastanku lijepo pokazala svaki put što se zapravo dogodilo. naravno to en spada pod zlostavljanje djece ili tome slično jer njima to ne škodi ništa, a škola je odgovorna za pohranjivanje tih vrpci i čuvanje. uostalom, ne pitate se kako sad klinci sve snimaju s mobitelima pod satom znači isto koriste kamere, kako snimaju učitelje i namjerno provociraju da se oni izderu pa to stave na internet...iskreno ako želite da vam djeca budu sigurna u školi i da se pravda provodi nema druge nema zgurat kamere u svaki kut ne treba biti ni zvuk. pa bi za svaki prekršaj odmah bio viđen krivac i škola ne bi imala problema sa bijesnim roditeljima koji se i sami čupaju i svađaju oko djece. zabranila bih i korištenje mobitela jer po satom igraju igrice, puštaju glazbu, nabiju slušalice ti ga nešto pitaš on nema pojma jer te ne čuje...onda dođe neki bijesni roditelj i kaže ja hoću znat gdje je meni dijete u svakom trenu i nemsijete mu zabranit mobitel..ono ok stari, al ako ti ne znaš da ti ej dijete u školi ili ako ono i negdje drugdje ode kao tebi je mobitel dokaz da ono govori istinu kad nazoveš? ispričavam se na duljem postu al defintivno se nadam da će i učionice preplavit kamere pa će i učitleji i učenici razmišljat šta i kako rade, a dragim roditeljima će se vjerno predstavit stvarna situacija našeg školstva i obiteljskog odgoja...
0101 is offline  
Odgovori s citatom