Pogledaj jedan post
Old 06.04.2005., 17:18   #29
Re: Re: Re: Opsesivno-kompulzivni poremecaj

Quote:
krugovi kaže:
Ja to donekle mogu i sakriti od okoline,osim,naravno,one blize s kojima sam u svakodnevnom kontaktu i s kojom zivim.Ali ni oni,naravno,ne razumiju moje postupke i cesto puta sam cuo i slusam one do ludila iritirajucu izjave:"ma to si si samo umislio u glavi" ili "probaj se natjerati da to ne cinis".
A drustveni zivot?Katastrofa!Samo jedan primjer:zovu me frendovi na neko vikend-skijanje,a ja premda bi zelio ici-ne mogu jer me strah da cu biti sprijecen u vrsenju svojih glupih rituala tj. da cu cijelo vrijeme siziti zbog toga.To mi je prva misao u glavi i onda radje ostanem doma nego da odem negdje gdje bi drugi mogli skuziti koliko sam 'lud'.
jako puno energije trosim na skrivanje tog svog poremecaja i to me sve vise umara.
A tek neka veza?Nema sanse.Vise..Jer prije sam s tim mogao (i jesam)imati i djevojku,ali danas kad se stvar pogorsala,bilo bi u najmanju ruku nerealno ocekivati da bi netko mogao zivjeti sa mnom ovakvim.To je ono sto me mozda najvise boli..Osjecam se kao invalid,samo sto to samo ja znam i osjecam.Od ostalih moram to skrivati..
Mozda nisam naletio na pravog psihijatra,ali sve vise sumnjam da takav i postoji.Jer,iskreno,svrha otvaranja ovog posta je bila pronaci barem malu nadu..
Thanx.
Gle, znam da ti izgleda strašno, ali uopće nije.
Svi imamo neke mane koje su zapravo također bolesti.
Netko voli lagati, netko je malo sebičan, netko je ... popis je dug.
Svaka mana il bolest, kako hoćeš, se više manifestira kad je čovjek nesretan, kad nije u ljubavi.
Biti u ljubavi ne znači da moraš biti u vezi, ne znači čak ni da moraš imati super dobre pune ljubavi bližnje.
To je najlakše dobiti tako da misliš o tome kako nekog (koga god) puno voliš. Šaljući ljubav nekome ti automatski primaš tu ljubav i onda je svaki problem potpuno nevažan, a takav doista i je.

To što tebe muči uopće nije psihička bolest nego (duhovna) bolest koja nastaje zbog manjka ljubavi.
Uostalom svaka bolest (fizička, psihička, duševna.. kako god je mi sortirali i nazvali) nastaje upravo iz tog manjka ljubavi (povjerenja u Dobro), kad naš duh nije skroz u ljubavi.

Nadam se da sam bila razumljiva.

Opusti se, prihvati to što te muči, ojačaj se drugim kvalitetama, prvenstveno znanjem. Znanje je jedna velika i dostupna moć koja nas uvodi u opravdani optimizam.

I važno je kakav dojam o tome ostavljaš. Ako si vedar i dobar bez obzira na tu bolest, ljudi je neće ni primjetiti. A to je ono što ti je najvažnije, zar ne ?




crazy child is offline  
Odgovori s citatom