Pogledaj jedan post
Old 16.06.2011., 15:13   #94
1. Drivana,niste Vi mene uznemirili niti sam ja zabrinuta (ne znam zbog čega trebam biti jer je nama op. uspjela) samo mi je žao da jedna liječnica ne može zauzdati svoju ljubomoru i zavist pa ovako 'napada' roditelja koji je samo iznio svoje iskustvo.
Mi nismo roditelji koji smo u panici potražili reklame iz susjedne države i pali na 'prodaju magle' jedne privatne klinike. Mi smo roditelji, koji kad smo vidjeli da naš doktor ne prihvaća neuspjeh svoje operacije nad našim djetetom i govori o mogućem popravku svog neuspjeha tek za 11-12g, smo krenuli tražiti drugog najboljeg doktora za svoje dijete. Tako smo došli do prof. Batinice kojem uopće ni u jednom trenutku ne umanjujem stručnost u svemu onome što ste sami naveli ali ono što iz svog iskustva sa njim mogu reći je da ono što nam je rekao vezano uz našeg sina ne stoji i nije točno! Reći da ne postoji mogućnost ponovne operacije jer nema više materijala jer je dijete skroz obrezano složit ćete se i vi nije ispravno rečeno. Da vam sad kažem da poznajemo osobno roditelje čije je dijete operirao i sad piški kao kroz sito te moraju čekati godinu dana da bi išao na novu popravak operaciju (sad imaju ? jer više ne radi na Rebru) znam da mi ne bi vjerovali pa onda i ovo smatrajte sam još jednom 'babskom pričom'. Da nismo naišli na RODA forum i dobra iskustva roditelja u BG vjerojatno bi završili u nekoj bolnici na zapadu ili i dalje, jer nismo mogli prihvatiti što nam je prof. B. rekao. U današnje doba kad je na ovom svijetu sve moguće da nije moguće našem sinu popraviti op.hip. (koja kako ste Vi rekli je rutinska op. jer ‘tu ne treba znati nikakvu posebnu anatomiju’) prosto je nevjerojatno!

2. doktori u BG se uopće ne reklamiraju agresivno jer da je zaista tako onda bi puno više roditelja svoje sinove odvelo tamo nakon što su pročitali ove naše forume gdje se roditelji više žale na naše doktore nego ih hvale.
Mi smo čitajući forume (tada nismo znali za RODA forum) odlučili ne ići na operaciju jer naše dijete nije imalo nikakvih problema prilikom mokrenja osim što je mokrilo na stranu i spolovilo mu je bilo zakrivljeno. Na operaciju nas je 'navukao' sam doktor pričajući nam o svojoj velikoj uspješnosti operiranja. Također odjednom (od 2.mjeseca života išli smo na redovne kontrole kod istog doktora) umjesto op. u 2 akta doktor nam je rekao da će sve učiniti u 1 aktu. Mom mužu se to odmah nije svidjelo jer 4 godine pričati jedno i onda odjednom promijeniti priču i nije baš uvjerljivo zar ne? Al ja sam vjerovala doktoru 'pa valjda on bolje zna, to mu je posao!'

3. Kažete: 'Pročitajte stručnu literaturu pa ćete vidjeti što je istina a nemojte vjerovati reklami i tuđim iskustvima.'
Čitala sam literaturu gdje se govori da se hipospadija operira dok je dijete još malo, sa 4mjeseca....imi smo to htjeli ali nam je doktor rekao da se tako operira samo u Americi a ovdje kod nas tek kad dijete skine pelene....moram se vratiti na vama omraženi BG gdje se to rješava dok djeca još imaju pelene. Takvu djecu smo sretali u klinici i pričali s njihovim roditeljima.
Kako da ne vjerujem tuđim iskustvima uspješnih op. u BGu kad smo se osobno upoznali s nekim ljudima sa foruma, tako da to nisu samo 'babske priče' uostalom ako vi i moju priču takvom smatrate onda ne vidim razlog vašeg prisustva na forumu. ILi možda imate neke kriterije razlikovanja babskih od onih istinitih priča?

4. drago mi je da ste toliko zadovoljni našim doktorima u bolnicama i da vam pretpostavljam nikad ne bi palo na pamet potražiti pomoć u nekoj privatnoj ordinaciji. Žao mi je samo što i Vaš bivši šef a naš Ministar nije toliko vjerovao u svoje ljude pa je na liječenje ipak otišao u inozemstvo. Al da ne bi bilo zabune ja i dalje vjerujem našim doktorima i 'skidam im kapu', ne svima al većini.

5. Moram priznati da ne vidim neku stručnost u terminu 'potpuna rekonstrukcija' s obzirom da nama u Povijesti bolesti u ZG-u lijepo piše da je potrebno napraviti 'rekonstrukciju hipospadije'. Iz toga ako se ne varam ispada da cijela rekonstrukcija nije izvedena na zadovoljavajući način. Ne vidim po čemu taj termin zvuči tako jako 'stručno' al dopuštam da je to Vaše područje i da Vi svakako najbolje znate ako je to 'stručan’ termin. Za mene kao laika stručniji je izraz neki na latinskom.
mickoo is offline  
Odgovori s citatom