Pogledaj jedan post
Old 24.08.2016., 12:22   #85
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
nemam, istina. Ok. Malo smo se pogubili....u nerazumijevanju. Pod inzistiranje ...sam mislio da ja želim da im kažu ...ovako ispada da bi ja pod tim inzinstiranjem.....povlačio neke poteze kako bi ja dobio što želim...a to nije istina. Ili to napravi ili ću neznam što.....ne..nije mi to cilj. Ali i dalje mislim da je iskrenost najzdraiji pristup u odgoju.
To sto ti zelis da im oni kazu ne znaci da ce se to i desiti. To je, onak, jedno od osnovnih pravila odraslog zivota. Samo zato sto ti nesto zelis, ne znaci da ce se to desiti.
Isto tako, razmisli o nacinu na koji to zelis, jel. Mozda bi i ti mogao promijeniti prisup, prilagoditi se, jer cini mi se da si hostilan i da napadas - normalno je da na takvo ponasanje dobijas otpor i defenzivu.

Apropo iskrenosti u odnosu - da li si ti svojim curama objasnio razloge rastave? Svoj dio odgovornosti? Ako mislis da je sada pre rano za tako nesto - da li im namjeravas to objasniti kasnije?

Meni se cini da si ti jos uvijek u nekakvoj borbi za moc sa bivsom zenom, sto znaci da nisi jos izasao iz braka, bez obzira sto braka vise nema.
Postavljas stvari crno- bijelo. Skoro pa - my way or highway. U toj tvoj reprezentaciji, ti si brizan otac, koji samo zeli najbolje za svoju djecu, a ona je....eh, ona. Neodgovorna, steti djeci time sto nije pravilno imenovala svog prijatelja, itd., itd.

Jos jedna stvar - pitam se zasto si otvorio ovu temu. Jer, brat bratu, nisi bas spreman cuti misljenja koja ti ne odgovaraju. Boris se, vrijedjas, spustas svima onima koji ti ne idu uz dlaku.

Mislim da je razlog otvaranja teme vrlo jednostavan - trebalo ti je da ti se potvrdi da si ti u pravu, odnosno, da je ona u krivu.
Sto nas opet vraca na to da se ti jos uvijek boris s njom iako za to vise nema objektivnog razloga.

Btw, preseljenje djece na drugu adresu je nesto sasvim normalno nakon razvoda braka.
Ona nigdje nije potpisala da ce ostati na adresi na kojoj je sada.
Sudski bi joj mogao propitati odluku o preseljenju samo ako se seli u drugi grad, drzavu.
Mislim da bi trebao konacno prihvatiti cinjenicu da vise nisi u braku s njom.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom