Pogledaj jedan post
Old 26.02.2017., 21:52   #59
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
još jedna stvar...

družim se sa raznim ljudima i sretao sam razne ljude, ofkors...
među njima i vrlo kvalitetni tehničari i inženjeri su mi frendovi, ali i brdo drugačije ekipe.
Često puta za privatno druženje (pa i za korporativni suživot i suradnju) su daleko bolji i zanimljiviji ljudi koji nisu STEM....meni koji sam kao neki STEM

primjer takvih:
marketingaši
financijski stručnjaci po korporacijama
PR-uše
medijski šljakeri (različiti novinari i ostali staff)
tu i tamo eventualno kakav pravnik/pravnica
kreativci razni (umjetnici, grafičari, dizajneri, showbiz...)
itd....
generalno ljudi društvenog usmjerenja, i tako dalje...većina njih su genijalni kao ljudi i za druženje...dok za STEM ljude to ne mogu reći iz svog iskustva

Svi nabrojani također imaju jednaka ili veća primanja od 99% STEM ljudi, a o prestižu i kvaliteti njihovog posla/života naprema većini STEM-ovaca ne moram ni počinjati....
dakle, ne radi se o nikakvom velikom novcu, jeftinom short-term payoff-u, jeftinom prestižu...nego se radi o normalnom novcu, ali velikom i realnom long-term (lifetime long term ) payoffu ukupne kvalitete življenja, i realnom i racionalnom većem prestižu tih drugih zanimanja...
Da, u Star Treku nije tako i space inženjeri su kompletni ljudi i popularni mudraci ali tek je to jeftina fikcija, a stvarnost STEM-a (i ostatka sadašnjeg svijeta) je nešto ful drugo.


dakle, ima tu puno grmova i puno zečeva koji leže iza njih.
Ti stereotipi o inženjerima (STEMovcima) su u velikoj mjeri točni.

I kad se spoji taj marketing,koji je danas gotovo sve,tu smo mi jako loši.

Drugi zarađuju na nečijoj stvarnoj kvaliteti,ali eto :P
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom