Pogledaj jedan post
Old 25.04.2017., 09:48   #56
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ti zaboravljas kako su se sve te nekretnine gradile. po 10-20 godina, od radnickih placa, odricanjem i cesto i vlastitim radom. a ne kao na zapadu da vec bogat covjek kdluci kupiti neku kucu. ovdje je bilo djeco jest cemo parizer 6 mjeseci jer moramo kupiti prozore. sljedece godine zbukanje itd.
Da, u tome i jest problem. Kao da netko kaže "znaš li ti kako sam ja kupio svoj bmw 750i, radom i odricanjem, a sad nemam za ga održavat i još mi žele uvest porez jer puno zagađuje!". Kažeš mu da ga proda, ali on neće jer je sentimentalo vezan. Ako je sentimentalno vezan - nek plaća.

Isto vrijedi i za nekretnine, ako si sentimentalno vezan - plaćaj. Što Igor kaže, kad imaš netto plaću 10t kn, država ti uzme pola, a s tom plaćom nikad nećeš sebi priuštiti vikendicu od 100-200 tisuća eur. S druge strane imaš likove koji žive u centru u stanovima od 200t eur, a nezaposleni su i cugaju pivu u bircu po cijeli dan, a kad ga zabole leđa ode na MR na teret ovog koji radi jer im on plaća zdravstveno. Za pivu mu da mater od penzije koju opet ima zahvaljujući ovom što radi. Pa taj što radi kaže da to više neće ići tako i ode u inozemstvo.

Ali polako će se to iznivelirat i kod nas, kažem polako jer npr. ako nisu pogriješili u članku ja ću na stan vrijednosti 1 mil. kn (po poreznoj, realno 1.3mil kn) plaćati oko 800kn godišnje. 1% od 1mil je 10.000kn, a plaća se 800kn. Znači 0,08%.
Guud is offline  
Odgovori s citatom