Pogledaj jedan post
Old 28.09.2017., 11:12   #1286
Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. Eh ovako, stan je u izgradnji i nazvao sam firmu koja prodaje navedeni stan i rekli su da je stan slobodan ovo ono i tako ja njih pitam može li se preko kredita uzeti stan, oni kazu naravno da moze, ALI navedeni iznos bi se trebao platiti u roku od 30 dana i onda ostvarujete popust 5% na ukupnu cijenu stana, ALI zgrada je još u izgradnji te nema vlasnički list, pa bi se trebala dic hipoteka na neku drugu nekretninu dok se zgrada ne izgradi (zgrada gotova 31.5.2018) .

Što bi po njihovom značilo da dignem kredit i platim im i još stavim svoju kuću na hipoteku i još nemam stan? Znači dajem pare i nemam stan i još stavim kucu svoju na hipoteku, što ako nešto pođe po zlu? tipa firma propadne ili nešto deseto?
Stvarno cijena je prihvatljiva i kraj te zgrade ista firma je napravila još 2 zgrade, jedna se gradi i do kraja 2018 ce biti gotove jos dvije.. Nekako mi je to sve neozbiljno za firmu koja gradi dosta zgrada..?
Može li kakav savjet/prijedlog? Hvala puno..
a čekaj onda da se zgrada napravi pa upiši hipoteku na stan, drugog načina nema. nisu banke blesave.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom