Pogledaj jedan post
Old 07.07.2012., 16:41   #20
kad si vec spomenila politiku, bolje da politiku vodi covjek koji skuplja boce na ulici i koji nezna sklopit 3 pravopisne recenice, jer on zna kako je to kad je lose stanje u drzavi i valjda ima suosjecanja, a covjek koji danas vodi drzavu je nacitan, vrsan govornik ali opet đubre jer prvenstveno gleda vlastite interese umjesto da stavi svoj zivot za domovinu jer mu je to i moralna strana posla i duznost kao drzavniku


I ta drzavna matura je najveca glupost u povjesti skolovanja i obrazovanja u zadnjih 10 000 godina.


i npr. sto sad meni znaci sto je segrt hlapic otisao iz kuce (lektra iz 2. osnovne cini mi se) i sto sad meni znaci sto je vlak zapeo u snijegu (lektira 4. osnovne mark twain). Procitao sam te 2 lektire, u glavi su mi jos ostale u sjecanju povrsno. Ali me za to zaboli briga, jer neplaniram biti profesor Hrvatskog jezika, a drugo ljudi me razumiju verbalno i pismeno ovako kako pisem tako da nema potrebe da glancam svoju pismenost.


I btw po biologiji organskog zivota opcenito, svako zivo bice prilagođava svoj nacin zivota (u sto spada i verbalna komunikacija) prema okolnostima, zavicaju i okruzenju u kojem zivi) tako da ja ako govorim splitski, pisem ikavicom, neradim nista sto je lose, zivim kako me moja priroda nosi

postoji 1001. pametnija stvar za raditi (pa cak to moze biti ucenje biologije, zemljopisa, tehnickog, matematike ili bilo kojeg drugog pretmeta u skoli) od citanja praznoumnih lektira), Hrvatski jezik je nesto sto ucenici ionako zanemaruju nakon 6. osnovne, Tj. prepisu domaci, prepisu lektiru samo da izvuku 2 i da se rijese skole



ak vec ucenici idu takvom linijom otpora, nema smisla trosit stotine i stotine godina forsirajuci suprotno, djeca danas evoluiraju sve brze i brze, mnogo potencialnih glazbenika, umjetnika, i raznih inteligentnih umova na svojevrsan nacin nije moglo doci do izrazaja samo zato jer umjesto da ih se gura u onome sto zele, prema cemu pokazuju interes, forsiralo da vrijeme gube citajuci lektire i slicne gluposti






evo amerikanci su vam primjer prefriganih preskolovanih ljudi koji od svoje 3. pa do 20. godine nevide i neprozive nista u zivotu nego ono sto im je po sistemu odgoja, skole, i povezanog odgoja obitelj-skola, pa je vec i ptici na grani jasno da su mladi u toj naciji glupi ka stupovi

i normalno onda s 21 godinu idu u afganistan cvrsto uvjereni da se bore za slobodu, neznaju pokazat europu na karti, a da nekazem koliko su naivni
harbinger is offline  
Odgovori s citatom