Pogledaj jedan post
Old 18.09.2016., 18:04   #142
Quote:
dvogrbadeva kaže: Pogledaj post
Klinac uci engleski jezik od pete godine.I sada uz skolska dva sata tjedno ima dva sata sa strane.Sistem rada privatno je bitno drugaciji i bolji za usvajanje stranog jezika.On se istinski veseli iako je bilo dana kad je kukao da zakaj mora na inglis kad se vani drugi igraju.No, on s forinerima,tipa na moru,komiunicira i neizmjerno je ponosan.A o samopuzdanju da ne pricam.Da se mene pita potpisala bih odamah za obavezna dva strana jezika od prvog razreda.Zeljezo se kuje dok je vruce
ja bih potpisala za svoje diejte, za svu djecu ne bih.
nemaju sva djeca sluha za jezike, ne usvajaju sva djeca gradivo istom brzinom, a da ne kazem da djeca mogu imati razne poteskoce s vlasttim jezikom, tak da guranje dva obavezna, i to jos na pocetku skolovanja, mi je rasipanje novca poreznih obveznika, odn. dodatna zaposljavanja nastavnika.
lagano to mislim i za ovaj jedan jezik.
ne u smislu da je nepotreban, itekako je potreban, ali redefinirala bih neke stvari, koma mi je da u istom razredu engleski uce i djeca koja nikad nisu ucila, i ona koja su ucila, i ona koja su ucila i jos su uz to citaci i gradivo prolaze brze. a cijeli program je prilagodjen ovima koji nikad nisu ucila i ne znaju citati i pisati. totalno gubljenej vremena za diejte, bacen novac za knjige, i naravno, vodanje djeteta na jezik nakon skole da ne stagnira nakon vrtica.

stavila bih i mogucnost ucenja drugog stranog jezika unutar skole, pogotovo za vrijeme kada su na produzenom boravku.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom