Pogledaj jedan post
Old 04.10.2016., 14:12   #5
A valjda nesto mozemo I doma. Djeca uce o ekologiji na prirodi, biologiji, mozda ne kao bas posebnu cjelinu, ali uce o ponasanju prema okolisu.

Doma mozemo sortirati otpad, koristiti platnene vrecice, koristiti stare materijale za izradu kojekakvih igara I igracaka kad su kisni dani. U vrticima skpljaju recimo cepove na ulazu, svasta bude.

Mozemo ih uciti da ne izbjegavamo svaki dan jesti meso samo zbog zdravlja, nego I zbog cinjenice da uzgoj xivotinja unistava sume, mozemo posuđivati knjige u knjiznici umjesto da ih sve kupujemo (iakp podupirem kupovanje, pogotovo hrvatskih autora), od stare robe mi planiramo izraditi lutke na stapu za minikazaliste pa cemo poslije donirati, imam punu vrecu onih kuglica za punjenje.

Roditelji su ti koji usađuju vrijednosti koje su ideje odrziva razvoja, zatvaranjem slavine I tusa recimo, nebacanjem otpada I opusaka po podu, hrpa korisnih svakodnevnih stvari koje mogu nauciti doma.

U DM-u se za 20 bodova moglo uzeti sortere otpada, taman su za djecu ko nacrtane, manje su, a I super je da iaju neki kucanski posao kao zadatak.

Moj.je sad drugi razred I ucili su I koje je boje koji kontejner I kamo sa starim baterijama, lijekovima, svasta nesta.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom