Tema: Sobna vrata
Pogledaj jedan post
Old 19.04.2011., 13:42   #382
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Kuća u kojoj smo ličili stolariju izgrađena je 1929.godine.
Gotovo sva vrata su dupla i visoka do stropa (3.5).Niža vrata su na špajzi,djevojačkoj sobici i na kuhinjskom balkonu.
Radili su nam provjereni ličioci i bili smo jako zadovoljni.
Staru boju su spalili plinskim aparatom i kitali u nekoliko navrata različitim kitovima.Stakla smo ostavili stara,osim na jednim vratima na kojima je bilo napuklo (jedva smo našli adekvatnu debljinu).

i moja je iz 1926 tako da možeš mislit koliko je slojeva bilo na njima
sjećam se od kada sam se ja rodila ( skoro pola stoljeća )...da smo ih farbali min. 4 puta i to moja mama i nono
moja nisu dupla a visina im je 2.5 m
od soba su šira a od djevojačke sobe, špajze su za 15 cm uža
samo što više nemam te sobe...makla te zidove i spojila neke prostorije
prije je soba bila tinel (dnevni boravak) i raspored je bio užasan

ti stanovi su većinom imali duge hodnike i vrata cijelom dužinom sa jedne i druge strane
ili kao u mene gdje je hodnik plus neko kao predsoblje i sve okolo vrata
više bi volila da je ova prva varijanta

naravno da ima ljudi što će to napravit kako treba...ja sam čak mislila dat vrata potopit u one bazene za skidanje boje, i to bi nam puno olakšalo, ali tada nisam mogla naći nikoga tko to radi
poslije sam vidila da to i nije tako skupo


Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnim informacijama o tehnici, eto nešto sam novo naučila. Mene zanima još samo jedan detalj, isplati li mi se to financijski? Tj. jesu li neka obična drvena vrata (bez kvaka) bitno skuplja od toga da preuređujem neka starija? Pliz, još ta crtica, čisto generalno... Znam da je polubedasto pitanje, ali mi je bitno za neke kalkulacije adaptacije...

prvo trebaš odlučiti kakva vrata želiš, a i malo pronjuškati po dučanima sa stolarijom i vidjeti što se nudi i kakve su cijene



Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Teško ćeš iopće naći na tržištu tako kvalitertnu unutarnju stolariju kao što je bila ova koju su radili negdje do 60tih.
A ako i nađeš cijena će biti astronomska.
Zato,ako ti se uklapa u ideju uređenje - ostavi stara vrata.

od kojeg drva su tvoja vrata....i koliko si platio to uređenje svojih
recimo cijena jednih duplih vrata i štokova (ako se sjećaš)
i jesi ih farbao u bijelo
murtila is offline  
Odgovori s citatom