Tema: Šarplaninac
Pogledaj jedan post
Old 03.11.2010., 09:09   #122
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Prema standardu rep šarplaninca je sabljast. Uvijen je i u povišen kad je pas u afektu. Stalno uvijen rep je greška.



Standard šarplaninca nema određenu gornju granicu visine.



Plašljivost ima veze sa mnogočime, a najmanje s visinom Visina također nema veze sa tromošću, jer po toj logici turski pastirski psi (Anatolci, Akbaši) također ne bi imali šanse s vukom, a imaju potpuno istu namjenu. Zapravo, malo koji pas ima šanse pred čoporom vukova.
moji uzgajaju šarplanince već zadnjih 300 godina pa valda oni imaju iskustva i znanja kakav bi on trebao biti i veliki pas nije uvijek najači i uostalom šarplaninci su namjenjeni čuvanju stada ovaca to znaći dnevno najmanje 10 kilometara hoda vjeruj mi veliki psi to ne mogu izdrzati i pogledaj si snimku na youtoube kakav šarplaninac (srednje velićine) izlazi na kraj sa čoporom vukova pa če ti bit sve jasno
a sto se tiče visine psi koji su previsoki to jest šarplaninci imaju onda slabe izduljene noge koje se tesko nose sa gornjom tezinom ili teretom i ot tuda ta tromost znači govorimo o pasmini psa ne o svim psima anatoslski pas je po prirodi visok i velik ali gornji dio tijela mu je uzak i lagan uostalom pitaj one koji imaju doge koliko taj vitamina za kosti troši dok raste to jest kalcija
a kad je u efektu ili u punom trku šarplaninac spusti rep dolje i izduzi ga valda ti je to logičnije jel sa uvijenim repom pas ne trći. znaći kad izostri pogled i spusti rep dolje onda znaći zauzima borben položaj, sabljasti rep samo dok trći a uvijen mora bit i to nije greska nego se po tome identificiraju to ti je kao da kazes da bokser bez spljoštene njuske je pravi , ili vučjak sa šiljastim ušima je greška itd. znaći nemoj govorit stvari samo da bi kontrirao ja osobno imam šarca sa papirima iz uzgoja na šarplanini iz vrsnog legla, sve te papire mi je pregledao čovek koji je doktorirao na šarplanincima iz kinološkog saveza makedonije i ako on ustvrdi da je sve u redu onda ti je to to.
i mani se filozofije.

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 09:38.
florian is offline  
Odgovori s citatom