Pogledaj jedan post
Old 21.03.2012., 18:08   #13
Quote:
sofija999 kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima.
Ma ne mislim da sam bila u depresiji, i kad su me prisilne misli opsjedale i bilo jedino o čemu sam danima razmišljala, i dalje sam normalno s drugim ljudima funkcionirala, i dalje sam bila sretna kad je za to bilo razloga, a tužna kad je za to bilo razloga.
Ipak, kasnije sam saznala da i napadi panike, agresija, anksioznost, pa i prisilne misli, mogu ustvari biti depresija. Dakle depresija nije samo potištenost, bezvoljnost, nego i sve to.
Otkad pijem AD,raspoloženje mi je JEDNAKO.
Nikakvih nuspojava, ma ni na koji način nisam osjetila da ih pijem (osim što vaga pokazuje 10 kg više)......
pozdrav svima
1...Ja ih pijem zbog sexualnih disfunkcija i soc.fobije. I dalje ih pijem ali znam sljedeće . Ostao sam bez njih na 2dana i nije me uopce bilo briga... niti mi je palo raspoloženje niti išta , samo mi se strasno povecala sexualna želja i nisam bio onako malo pospan... jedino te može zeznut strah da ce ti biti lošije
--> čemu taj strah? šta se bojim da cu izgubit ? dobro raspoloženje --> ?? šasto sam toliko ovisan o dobrom raspoloženju , zašto jednostavno ne prihvacam sva raspoloženja tj sve emocije ...

2....[U]Ne možete promijeniti ili kontrolirati emocije. Možete naučiti kako biti s njima, živjeti s njima u miru, preobražavajući ih (što znači oslobađati ih) i možete upravljati njima, ali ne možete ih kontrolirati. Nemojte se bojati svojih emocija. Ne borite se s njima, ne bježite od njih tako da ih blokirate. Dočekajte ih, budite s njima, bez obzira na to što jesu. Rođeni smo sa svim emocijama. Nisu niti dobre niti loše, one jednostavno jesu. Emocije se rasprše i polako nestanu ako ih osjećate i prisutni ste s njima. Samo zatvorite oči i osjetite ih što dublje možete.

3.......Vecina anksiozno-depresivnih ljudi bježe od svojih neg.emocija , a što više bježe to vam one vise zabadaju nož leđa , treba samo stati i pogledati ih u oci ... i shvatit cete da nemogu nadvaladat vasu svjetlost prisutnosti i svjesnosti ....
To je slično kada u ratu kažu povlačenje , pa ovi u strahu trče , a protivnici ih ubijaju s leđa ... --> dali ste jači kada imate protivnika pred sobom ili kada mu ekrenute leđa ... kada te mu okrenuli leđa gotovi ste on vas kontrolira, prestanite bježati STANITE okrenite se ...

Dopusitite si : recite si dopustam si :
1. Biti loše raspoložen ma koliko to je moguce (interesira me granica, znatiželjan sam)
2. Kompluzivno razmišljati koliko god je moguce , moglu li misliti toliko da mi nitko nije ravan
--> kada si to kažete pocinjete promatrat i ineresirat se , postajete znatiželjni ,,, promatranje sebe znaci --> prihvacanje !

Kada sam krenuo sa AD sex život , a i sam život mi se donekle poboljsao , ali su me i dalje kocile misli i dalje nije to bilo to... sve dok sam poceo raditi na sebi promatrati se (svoje misli , svoje , reakcije , dosao do svojih uvjerenja itd) zapisivati osjecaje , emocije , snove nisam s mrdnuo centimetar ...

Evo da vam nabrojim neke od mojih negativnih misli koje su mi se motale po glavi: nazvao sam ih negativnim neracionalnim mislima ...
1. Vidi njega a ne ja na antidepresivima ------
2. Situaciju s prijateljicom koja me psihicki iscrpila... Joj zasto me iscrpila , ako ce ona tako ce i drugi....
4. Ja sam grešnik , loš sam ---
5. Nemogu sam, a ne sa djevojkom –
6. Tu sam kao samopuzdan , takve mi misli padaju na pamet(crne , da me nema) , sve pada u vodu –
7. Evo vidiš, skužit će druge osobe , ništa se nisi promijenio... itd bla bla bla


Neda mi se analizirat sve te recenice ali mogao bi podosta reci o njima , u svakom slučaju , shvatio sam da sam pobrkao potrebu i želju ! U redu je imati želju , ali kirvo je imati emocionalnu potrebu tj. dati moć nekoj stvari i tako te ona može uciniti nesretnim i jadnim ,,, treba tvoj stvariti oduzeti bitnost , shvatiti da nije toliko vrijedna , PROZRITI JE!!
Kao npru.. sexu , tuđem mišljenju , društvenom statusu i svojim mislima .... dopustati mislima da dolaze i prolaze , tj. shvatiti da one nisu "JA" , nedoživljavati ih ozbiljno ...

u svakom slučaju SOFIJA vidim na tebi veliku želju da ozdraviš , i ozdravit češ ,,, nije ti stvar ni AD ni nicega stvar ti je vrlo jendostavna : "tko vjeruje da će ozdravit ozdravit će , tko nevjeruje ni neće ali niti želi" za ozdravljenje moramo puno toga odbaciti sto smatramo vrijednim ... i nekim stvarima shvatiti pravu veliku prkrasnu vrijednost , kao npr --> samom životu ! Naljepše stvari su dane , nisu uzrokvane ... Dopustiti životu da se odvija , shvatit da je sve u redu i emocije i borba i krtike i ljudi i depresija i strahovi i smrt... Samo da spomene daj je korijen straha : "strah od smrti" to je ego strah , kada zavolite smrt zavolit cete i život !!!

I
Quote:
želim ostaviti prošlost iza sebe, ali bojim se da će me zauvijek pratiti, u obliku tableta
neće zauvjek , živjet ćeš još cca. 50 godina nisi vječna , zapamti da je ovo sve jako kratko kao san ,,, znaju to ljudi ali nisu toga svjesni ... ako na antidepresive --> gledaš kao na tablete koje ti daju vise životne snage i pomažu da živiš punim plučima , u redu ih je piti sto duže ...

inace sam naziv je fatalno loš!! da se zovu seratonini , ili neznam : ... prolife tablete ,,, nebi toliko ubijali u pojam ljude koji niti muci depresija , a tablete ih povezuju s njom ,,, a depresivni nebi stalo gledati u tu sugavu riječ depresija koja im se uhvati za srž bića !
" on ti je na antidepresivima Isuse , ajmeeeeee , BJEŽMO "

Dali se može bez antidepresiva , ajme kakvo pitanje... NARAVNO!!! dali se može bez kisika? NEMOŽE !!! Kisik zrak je sve šta vam je potrebno , za duševni mir , ništa više sam kisik! Postanite zahvalni na njemu, u njemu je mir, u njemu je Bog ,u njemu je ozdravljenje i sam život , duboko udahnite osjetite ,,,poz
__________________
Hrabro :-)

Zadnje uređivanje Hrabri 19 : 21.03.2012. at 18:30.
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom