Pogledaj jedan post
Old 19.05.2012., 21:59   #30
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ne možeš upisati nijedan faks bez državne mature.
Oni koji su zavrsili srednju skolu/gimnaziju prije 2010 - mogu upisati bez mature.
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Akademiju dramske umjetnosti možeš (ili to nije fakultet? )

To znam jer je moje drago dijete prije tri godine odlučilo da će ona biti glumica i da će napraviti sve da bude glumica, a onda je pročitala u novinama da ni maturu ne treba za to i to svima nama jako radosno objasnila.

Edit: krivo, išla sam provjerit na stranicu ADU-a i traži se i ovdje položena državna matura. Znači, kriva informacija u novinama (kao da bi me trebalo čuditi).
Za one koji zavrsili skolu prije 2010 moze i bez mature....i ADU i drugo
Ovdje pise:
Za pristup natječaju i Prijamnom ispitu za upis bilo kojeg preddiplomskog studija ADU preduvjeti su:
- završena četverogodišnja srednja škola
- položena državna matura za kandidate koji su završili srednješkolsko obrazovanje 2010. ili kasnije
- prijava Središnjem prijavnom uredu pri Agenciji za znanost i visoko obrazovanje i evidencija u Nacionalnom infomacijskom sustavu prijava na visoka učilišta (www.postani-student.hr)
- potvrda o uplati troškova provođenja prijamnog ispita na žiro-račun ADU ( 2390001-1100013453 / 500,00 kn / pod "odobrenje" upisati OIB kandidata )
- izrada i predaja pristupnih radova u studentsku referadu ADU u roku definiranom specifičnim uvjetima prijamnog ispita za odabrani studij
- osobni identifikacijski dokument (osobna iskaznica ili putovnica) prilikom pristupa provjerama prijamnog ispita
kajpa is offline  
Odgovori s citatom