Pogledaj jedan post
Old 28.10.2007., 20:12   #238
Stari moj, ti imaš lošu probavu i ne brini se. Kada se napuhneš, kad ti se od govana začepe crijeva, tada ti se vjetrovi i sve digne prema gore i osjetiš te tupe bolove (katkad oštre) posvud, a katkad zamalo da ne i u području prsa. Imaš lošu probavu i to ti je to.
Jedi mandarinke i pij sirupe od naranče navečer (nemoj pretjerati u količini) i ujutro ćeš imati proljev i pročistiti se. Ne jedi nikad suhu hranu, već neka uvijek bude miješano, npr: sir, meso, tjestenina, paradajz sos, neka salata začinjena maslinovim uljem (pravim) i octom i probaj izbjegavati da nakon ručka piješ vodu, već si na pojedeno uvijek popij nešto što će ti lakše razgraditi hranu u želucu (nešto kiselije) kao što je vino, sirup od naranče ili tako nešt. Hrana je obično masna, a voda nije, a znaš da se mast i voda ne miješaju.
I to ti sve ne govorim sada sa nekakvog znanstvenog stajališta, već iz osobnog iskustva jer sa probavom imam problema skoro cijeli život. I piva je dobra za probavu i ako se naločeš nje navečer ujutro ćeš imati proljev, no ako se navečer naločeš crnog vina zbog tanina u njemu ćeš ujutro biti zaštopan (a to je puno gore od proljeva vjeruj). Vodu pij tek nakon što popiješ nešto drugo na hranu. I ne jedi prekasno navečer. Ako ideš spavati recimo u ponoć, sredi si da do max 20h si povečeraš.
Za kontoliranje probave ti je potrebna najveća životna vještina i umijeće, te ako si ušao u fazu probavnih smetnji tada na vrijeme počni vodit brigu oko prehrane i pijače.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom