Pogledaj jedan post
Old 22.04.2005., 23:10   #1
Thumbs up Vaši omiljeni preparati za njegu kose

Sigurno vas interesuje sta vam je raditi sa kosom kad s te sami doma i morate je izfrizirati, npraviti nesto od nje za neki izlazak ili cisto da vam je uredna...


Evo navescu neke preprate i njihovo dejsto kako su se pokazala, na trzistu i uopste u salonu gdje ja radim .
Mozda i pronadete neki preparat za vasu kosu kako je odrzavati,u lijepom sjaju.


Kosa je je jedna posebna struktura dalake koja zahtjva da bude njegovana, pakovana, redovno sisana, da bi zdravo rasla.

Mjesecno u toku zime kosa raste 1cm, na proljece 1.50cm, u lejtu duplo vise.
Raste brze danju nego nocu.

Samponi za normalnu kosu koji su se dobro pokazali is a kojima sam ja dosla u dodir su sledeci.


Za normalnu kosu tj. prirodnu nefarbanu, netretiranu bilo kojom hemijem je sledeci.

Pantene sa plavom trakicom oko cepa.

Sampon za suhu kosu koja treba sjaj i koaj je frbana Loreal,
zuta bocica providna.On sadrzi u sebi posebno ulje za farbanu kosu kojoj je potrebna jaka njega dlake.

Sampon za mastan korjen i suhe krajeve je sledeci.
Nivea Zuta letiketa na bocici.

Sampon protiv peruti je sledeci Oriflame, plava bocica.


Regeneratori, Pakovanja za kosu .


Ima ih dosta na trzistu.

U obliku tecnih, hidrantnih, uljanih, u obliku ampula.


Loreal zuto pakovanje z afarbanu kosu preteznoz a crne jako dobro s epokazalo drazati tri minuta.


Sun Skily regeneratori uopste z asvaki tip kose sus e super pokazali to ej ejdna vrsta balzama koaj je jako kvalitetna i postojana.

Po meni za jako suhu poroznu kosu koaj je tretirana blansom, izbjeljivacem za kosu su najbolje AMPULE za kosu ....

SEMI DI LINO

Plava ampula na kojoj pise navedeni naziv.Koristi se na sledeci nacin.

Nakon pranja kose i stavljnja obicnog balzama kosa se isfrotira peskirom i nanese se ampula na kosu znaci i na krajeve i na korjen kose.


Ampula se drzi na glavi tj. kosi 10 minuta laganom masazom utrljavajuci je na kosu.
Ampula pjeni dok se nanosi i lagano masira.Ima lijep miris a jos ljepsi efekat na kosi.

Nakon 10 minuta, ampula se blago ispira sa ksoe ne mzora skroz.


Ampula se koristi jedanput sedmicno tacno sedam puta u sedam sedmica.


Nakon koriscena ampula posle sedam sedmica treba pauzirat 10 dana.

Ampula hrani dlaku, pravi je mekanom i sjajnom iskljucivo z asuhu i farbanu kosu koja ej ostecena.


Sledeca ampula koaj je takode dobra je od Kostane srzi bjela boja ampule.Koja s ene ispira vec utrljava na isfrotiranu kosu posle pranja kose.

Sprijecava pucanje dalke i jaca korijen.



Pod uljanim pakovanjima podrazumjevam Semi di lino kristalne kapi koje se stavljaju na prosusenu kosu, ili suhu nakon feniranja.
Daju sjaj i mekocu kosi ne ispirajus e ne suse kosu.

Suse kosu jedino ako se dlaka zasiti tog preprata onda daje suprotan efekat kao i kod svakog drugog preprata.


Pitajte ako nesto ocete da znate....