Pogledaj jedan post
Old 03.01.2007., 21:45   #4
Filozofski fakultet - Split

Evo ovako. Ja sam maturantica u Splitu. Htjela bih upisati Filozofski fakultet u Splitu - smjer hrvatski jezik i književnost i engleski jezik i književnost.

Zanima me koji su predmeti na prijemnom za te smjerove (jer sam čula da u Splitu treba povijest, a u Zagrebu ne treba). Gdje god da se raspitujem (vodiči, prijatelji, internet) dobijem kontradiktorne informacije.

Također me zanima iskustvo nekoga od vas (ako ima tko na forumu a da je (bio) Filozofskom - hrvatski i engleski)

Koliko ocjene u srednjoj školi utječu na upis? Gleda li se opći uspjeh ili određeni predmeti?

Dosada sam sve razrede prošla s odličnim (4.5 - 4.6).

Također, čula sam da se na smjer engleskog jezika i književnost teško upisati, jer je velik broj prijavljenih s položenim ispitom iz engleskog jezika pa imaju direktan upis. Engleski sam učila (izvan škole) osam godina, i dosta mi dobro ide, ali nemam taj ispit položen. Pa me zanima je li toliko teško upisati smjer engleskog jezika i književnosti.

I, još samo nešto, kakva je situacija na zagrebačkom Filozofskom i na Hrvatskim Studijima u Zagrebu? Mislim na potrebne predispozicije za upis, stvari što se traže na prijemnom i vašim iskustvima.

Nadam se da vas nisam puno zamarala, i da će se naći netko tko će biti voljan odgovoriti na bar neke od ovih pitanja, jer mi stvarno treba pomoć.

Unaprijed zahvalna.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom