Pogledaj jedan post
Old 18.08.2006., 12:14   #63
Evo, danas dobih obavijest na E Zabi:

Otvorite devizni žiro račun!
Poštovani, otvaranjem deviznog žiro računa u Zagrebačkoj banci usmjerite Vaš inozemni priljev direktno na Vaš devizni žiro račun! Sukladno propisima HNB-a, priljev iz inozemstva u korist rezidenta fizičke osobe koja obavlja djelatnost za koju se prema propisima nije dužna registrirati (npr. turistička djelatnost, ugovori o djelu, sportska djelatnost, djelatnost trgovačkih putnika, agenata, akvizitera, tumača, prevoditelja, konzultanata, sudskih vještaka i dr.), provodi se u korist deviznog žiro računa ili kunskog žiro računa korisnika naplate. Ukoliko ste se prepoznali kao potencijalni korisnik deviznog žiro računa posjetite nas u najbližoj poslovnici ili nazovite na besplatni info telefon 0800 00 24. S poštovanjem, Zagrebačka banka

Što s ljudima koji ne koriste E Zabu?
U PBZu još uvijek o tome nemaju pojma, a moram priznati da je i meni ovaj gore tekst malo nejasan. Čini mi se da po ovome, meni ostaje trenutačni devizni "tekući", a da uz taj moram otvoriti još i žiro. I što sad ako meni inozemna doznaka ipak dođe na tekući a ne na žiro? Što ako mi dođe od fizičke osobe i nije vezana ni uz kakvu djelatnost?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom