Pogledaj jedan post
Old 08.03.2008., 01:12   #82
tebi jos nisam po stoput ponovila jednu te istu stvar, pa eto....

Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
što se odmah ljutiš?
možda sam se nespretno izrazio kada sam rekao da je adam čovjek. nisam mislio ni u kom slučaju reći da je muškarac čovjek, a žena nije nego sam mislio na adama kadmona, drvo života, jakovljeve ljestve kojima se treba uspinjati korak po korak da bi se ostvario duhovni napredak.
adam kadmon nisam ti ja na tom nivou. sto se adam pretvorio u drvo? uopce me ne bi zacudilo, sto sve muski nece izmisliti samo da pobjegnu od odgovornosti....

Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
sjedinjenje, ali pravo sjedinjenje muškarca i žene, u ravnopravan položaj stavlja i jedno i drugo i tu nema priče o vrednijem i manje vrijednom jer jedno bez drugog ne postoji. kako netko može napredovati, kako se netko duhovno može uzdići ako je uskraćen za sposobnost potpunog odricanja svoga Ja i davanja istog drugoj osobi? kad se ta sposobnost "razvije" u čovjeku, on tek tada shvati da kroz davanje neće nestati, nego naprotiv - nastavit će postojati u onom drugom pod uvjetom, naravno, da i to drugo daje sebe. Ravnoteža se događa kada žena postane muškarac, a muškarac žena - u sjedinjenju. ako jedno od to dvoje nije sposobno bezuvjetno dati sebe, onda ni nema šanse za daljni napredak. lilith je bila ta koja se nije znala dati.
e nije nego adam adam je htio superiornost a ne davanje i prozimanje, ne mozes se dati nekome ko te zeli staviti u inferioran polozaj, osim ako nisi mazohist (u tom slucaju vjerojatno imas naglasenu 6. i 12. kucu )

Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
ovo ne bih komentirao ali stvarno me zanima otkuda toliko odbojnost prema nekakvoj tradicionalnijoj ulozi žene naročito danas kada jedna samosvijesna žena zna da se ne bi trebala osjećati kao lilith, kao manje vrijedna? zašto bi jedna žena uopće manipulirala svog muškarca djecom? i otkuda tolika agresivnost prema muškom rodu?
manipulira zena-mjesec ili zena-majka koju S.C. idealizira a koja isto moze biti izopacena, ako zeli zadrzati svog covjeka ili se jednostavno zeli udati, napravi mu dijete i poslje ga na taj nacin manipulira. stara i provjerena vlaska tehnika.

lilith nije manje vrijedna od tradicionalne zene! odbojnost imate vi prema lilith jer ste opsjednuti religijski natovarenom tradicionalnom ulogom zene, ne radi se o tome da cu ja doci pameti i postati tradicionalna nego da ce te vi lilith morati prihvatiti, dok god se ja gadim vama, gadite se i vi meni s vasim smjesnim idealiziranjem ociscene zene kroz majcinstvo. ja sam cista i bez toga, majcinstvo shvacam kao radost i duznost a ne nekakvu sublimaciju i transcedenciju svoje demonske strane.

danas je zenin polozaj i dalje jako tezak. stalno joj se utovaruju nove duznosti i novi idealni prototipi kojima bi trebala teziti, uz ove tradicionalne, to je kao da se zalis poslodavcu da zelis vecu placu i prava a on ti da neko ukrasno pravo, mrvicu poveca placu i natovari ti jos vise duznosti kad si tako naivan i nadobudan.

i zadnje, odrasla sam u obitelji u kojoj vlada mizoginija i sve se vrti oko muskih dok su zene manje znacajne i omalovazavane. to objasnjava lilith u 1. kuci, zato i govorim da se nista u natalu ne moze zanemariti ni transcedentirati bez da postane sastavni dio tvoje osobnosti, jednostavno ti se neke price dogadjaju. i stalno se i izvan obitelji srecem sa superiornim adamima kojima ne pada na pamet da se odreknu i grama svog ega a kamoli cijelog. i obicno nisu za nis. to uopce nije agresivnost prema muskom rodu, ja muski rod obozavam, ne gledam u njima samo tatice svojoj djeci nego nesto puno dimenzionalnije.

@zvonkaaa
to sto ja ne vjerujem u nekakav mit a 99% ljudi vjeruje, ne znaci da nemam problem s tim jer ja sa tih 99% ljudi i njihovim uvjerenjima i slici svijeta moram zivjeti i sudjena sam prema tome

me ne vado, vi lascio con i vostri incubi e succubi
betiboop is offline  
Odgovori s citatom