Pogledaj jedan post
Old 14.06.2011., 13:53   #12
Drage mame prvim put se javljam i treba mi pomoc i unaprijed se izvinjavam na predugom postu.

Beba je stara 3 mjeseca i 22 dana. Iskljucivo dojimo. Dojim na zahtjev, a ona je dosada trazila svakih 2,5 do 3 sata po danu. Zadnji podoj bi bio izmedju 20 i 21 sat i onda se vise ne budi do izmedju 5 i 6 ujutro.

Dojenja po noci je sa 3 na ni jedno izbacivala sama postepeno. Fino je napredovala i nisam vidjela potrebu da je forsiram da nastavi da jede po noci.

Ja sam uvijek imala dosta vise mlijeka nego sto je njoj trebalo, jela je jednu dojku po obroku s tim da je uvijek ostajalo dosta pa sam joj znala nakon sat-sat i po nuditi opet istu da pojede jos da se meni ne bi prepunjavale.

Prva promjena je nastupila prosli mjesec kada sam se ujutro probudila znatno manje napunjenih dojki nego inace. U toku dana je takodjer bilo sve manje i jela je obje dojke po podoju. Trajalo je 7 dana nakon cega sam ja dobila menstruaciju i stanje se vratilo na staro, te sam ja ovo dvoje povezala.

E sada, ovaj mjesec prije otprilike 8 dana se desilo isto. Osjetila sam da su dojke sve manje napunjene. Nekako smo prevazilazili nudjenjem obje i malo cesce, ona i dalje po noci ne trazi. Jucer u toku dana je svaki put jela obje jer ona jednu jede do letdowna i onda kada prestane dalje vise nece da vuce, vristi pa je prebacim na drugu gdje ponovi isto. Na ovaj nacin se desilo da sinoc za zadnji podoj jednostavno nije bilo dovoljno mlijeka, bar ne onog koje joj samo tece ni u jednoj dojci, sto je rezultiralo vristanjem i odbijanjem obje dojke. Imala sam zamrznuto 100ml popila je 80 i zaspala. Ovo je inace prvi put i da dajem izdojeno i jedina kolicina koju sam imala.

Danas mi je najkriticniji dan dosad. Vec sada su obje dojke prilicno ispraznjene, iz lijeve nakon podoja nisam uspjela izvuci ni kap sto mi se nikada nije desilo i lijepo me strah ostatka dana. Pokusavala sam je stavljati da vuce na prazno, odbija, vrsiti i okrece glavu.
Ja ne znam sta sad da radim, niti sta bi mogao biti uzrok ovom ''povlacenju'' mlijeka. Menstruaciju jos nisam dobila.
Jedem i pijem sve sto navodno pomaze stvaranju mlijeka al ne vidim nikakvu promjenu, a pokusaji da nju stavljam cesce propadaju, jer odbija vristeci.
nihta_omorfia is offline