Pogledaj jedan post
Old 25.07.2009., 09:44   #1
Lightbulb Staklena ograda 1x1m

Trebalo bi mi mišljenje vezano za staklenu ogradu 1x1m. Riječ je o vrhu stepenica (s jedne strane stepenica je zid, a s druge je na vrhu stepenica 1m otvoren prostor u sobu na katu).
Spider 4 (oni mali okrugli što se u zid stavljaju) nosača bi cijelo staklo držali samo s donje strane (najzgodnije rješenje).

Par staklara mi je dolazilo mjeriti i naravno svaki ima svoju priču oko debljine stakla.
Svi su se složili da je lamistal najbolja opcija zbog lomljenja i djece da se ne razleti.
Ali su različite ideje oko debljine. Prvi meštar kaže 6-1-6 lamistal nema problema. Drugi kaže mora lamistal 8-1-8 kaljeno, ali kao on nije bas za samo 4 spider nosaca odozdo nego bi on inox okvir pa unutra staklo5-1-5 lamistal (ali inox se nikako ne uklapa u cijelu ideju i nema puno mjesta za šipke/nosače). Treći dođe hm hm, kao moze 6-2-6 2xKaljeno lamistal ali mu je cijena dosta viša od drugih ponuda.

Sad se pojavljuje par pitanja:
1. da li je kaljeno 8-1-8 lamistal isto što i samo lamistal 8-1-8 ili je obični lamistal slabiji od kaljenog
2. da li je 16mm dovoljna debljina ako se drzi sa 4 spider nosaca sa donje strane
3. da li je se ipak mora staviti 10-1-10 recimo i onda nema nkakve diskusije o stabilnosti s 4 spider nosaca s donje strane

U principu nitko neće sjediti na toj ogradi, ali opet nemam osjećaj koja debljina je dovoljna. Glavna funkcija je da dijete kad krene sa puzanjem ne padne niz stepenice, tj da je jedna strana staklo, druga zid a između su zaštitna vratašca za djecu (privremena).

Sve se cijene kreču oko 3k kn i više (uključujući obradu, rupe i nosače), ali je glavno pitanje koja debljina je dovoljna, da ne pretjerujem da 10-1-10 ako nema potrebe.

========zid=======SSSSSSS
| | | | | | | | |
| | | | ->gore | |
| | | | | | | | |
========zid==============
SSSSS je oznaka staklenog dijela

Na ove nosače mislim:
http://www.staklorez-buric.hr/upload/3140.jpg

Nadam se da ima znalaca koji će imati neki savjet.



Ivan
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S_ograda.jpg‎
Views:	451
Size:	9.5 KB
ID:	7978  

Zadnje uređivanje babo071 : 25.07.2009. at 10:24.
babo071 is offline  
Odgovori s citatom