Pogledaj jedan post
Old 01.08.2011., 22:47   #1198
pozdrav,

Citao sam ovu temu na ovom forumu u nadi da cu naci spas, bome, toliko ima seborejicara koliko vidim, da mi je trebalo par mjeseci citanja - i jos nisam procitao!!!

Dakle, molim vas pomoc, nadam se da ce moj komentar pomoci i drugima. pokusat cu u sto kracim crtama reci moj problem;

Ja se mucim s seborejicnim dermatitisom vec cca 5/6 godina i iskljucivo se nalazi u podrucju iza usiju (do nedavno). Doktorica mi je prvo dala elocom (kapi - kortikosteroidi) i oranozol (sampon - kortikosteroidi) i naravno, sve je nestalo u par dana. No, sve se vratilo za par mjeseci. prestao sam to koristiti zbog zloglasnih kortiklosteroida.

Pokusao sam s travarima, detoksikacijom, i Koristeci razno razna ulja, spravljena od travi i etericnih ulja, te kroz kuru s cajem korjena cicka, uspjelo se smanjiti za svega 10-15%. S vremenom, i s dolaskom zime se sve vratilo.

Kupio sam Dr.Temt medicinski sampon, i on je do sada bio ucinkovit, i smanjio je upalu za 50-60% (ako sam ga koristio redovito - prao kosu svaka dva dana) - no na netu sam procitao ucinke njegovog osnovnog sastojka- Sodium Laureth Sulfat - koji je krajnje los, otrovan i kancirogen. Pa sam odlucio maknuti se od toga.

U medjuvremenu, pojavila se seboreja i na nozi, s unutarnje strane gleznja, u obliku crvene fleke koja svrbi i prhuta se (dali je netko imao slican problem?). Ponovnim odlaskom kod doktorice, dala mi je Belogent (krema - kortiklosteroid) koja je takodjer ucinila magiju - potpuni nestanak upale u trenu - no vratila se s vremenom.
Na svoju ruku sam potom kupio hvaljenu (i skupu) kremu Exomega s ekstraktom zobi i vitaminom B no ona samo odrzava taj stupanj upale na nozi da se ne pogorsava.

Stres se trudim (i nadam se uspjevam) reducirati. Slatko (gotovo uopce) ne jedem vec godinama, hranim se iskljucivo vocem i povrcem i ocito imam velike predispozicije za seboreju.

Stoga, moze li molim vas savjet za neki zaista ucinkoviti sampon bez ovakvih otrova, jer, toliko toga ste naveli, da ni sam neznam sto od toga valja... Dakle, mene zanima sve sto nije na crnim listama.

Uz to, postoji li PROVJERENO dobar dermatolog / dermatologinja koja je zaista pomogla ljudima i na dobrom je glasu?

Hvala
chiril is offline  
Odgovori s citatom