Pogledaj jedan post
Old 27.04.2012., 18:41   #68
Pozdrav!

procitao sam cijeli topic, ali koliko sam skuzio puno vas pise o otvaranju i cijenama samoposluznih ili automatskih praona.

ja sam u "velikim" planovima za otvorit autopraonu u vlastitom dvoristu, imam dvorstruku garazu, sva u plocicama, jer je vec autopraona godinama bila tu, samo je zatvorena prije 10 god iz razloga osobnih, iako je posla vec tada bilo napretak.

mene zanima znaci, dali danas uopce uspijevaju autopraone koje ne nude neke "profi" usluge, strojno poliranje, dubinsko cisnjece laka i slicno, nego ono praona koja bi barem u startu nudila osnovno, vanjsko, unutrasnje? s vremenom lako se prosiruje ponuda na sta god ce biti isplativo.
lokacija je odlicna, dvoriste je veliko, zanima me koliko cca pocetni kapital bi mi trebao biti da se pokrene nesto takvo? uz otvaranje obrta, miniwash, neki profi usisivac, samponi, krpe itd..tek toliko da se pocne radit.
i naravno, koliko je tesko naci nekoga da radi u praoni? ali ne bas svakog s ceste, nego nekoga ipak mrvicu profesionalnijeg? i koliko se uopce krecu place takvima? dali se ide na proviziju, ili stalna placa?
ffantom is offline  
Odgovori s citatom