Pogledaj jedan post
Old 14.12.2016., 02:11   #86
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

nosorog, preokrenula si u svoju korist mnoge moje napisane rijeci, ali mi se zaista ne da secirati i osvrtati se na tvoje nebuloze (a i nemam vremena, imam hrpu nastavnih projekata za pripremiti: cerek. uz duzno postovanje, nemas uvid u nastavu kakav nadobudno mislis da imas, jer da imas, ne bi sve svodila na osobno iskustvo prvog razreda osnovne skole u koje ti ide dijete.

super da si pitala zasto papirnato ne razradjujemo planove za nadarene. znas ti dobro zasto. psihologe i pedagoge takva djeca ne zanimaju jer s njima nema problema. zato bez papirologije, bogu hvala, takvoj djeci donosim Extra zadatke i pripremam ih izvan nastave za natjecanja.: mig: bez puste dokumentacije i, naravno, bez ekstra placenih sati.
nista ja nisam izokrenula i kakva ti je to pobogu komunikacija "u tvoju korist"? koju ja korist imam od toga? raspravljam jer mi se raspravlja i jer vjerujem da imam argumente.
ne bih rekla da nemas vremena, jer si se nadalje zakacila za masu postova ovdje, a na moja direktna pitanja nisi odgovorila.
pa ne bih rekla da je nedostatak vremena.

usput, moja iskustva sa skolstvom u hrvata, i to sa jako puno skola, i ne samo po zagrebu, su najmanje s mojim vlastitim djetetom, a sudeci po tome kolko je spremna pricat o skoli, moguce da necu imat nis iz usta svog djeteta. Mozda sam za svoje dijete najmotiviranija, ali radila sam, i radim, sa razlictom djecom i razlicitim problemima i na mnogim bitkama sa obrazovanjem za raznu djecu.
Jbg, od vasih, pisa testova i prijemnih ispita, nekak mi je mentalno zdravlje i dobrobit djeteta na prvom mjestu.
imam itekakav uvid, naravno da je taj "nadobudan uvid u nastavu" kroz iskustva i iz usta djece, daleko manje iz usta njihovih roditelja i najmanje njihovih nastavnika. naravno da nisam objektivna, al dozivljaj djece uzimam kao jako vazan, pogotovo jer vidim kak se reflektira na njihovo zdravlje.
i kolkoto nastavnici malo ili nimalo ne vide, dok ne izleti ko ogroman problem.

sto ti znaci da psihologe ne zanimaju nadareni?

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
sve je krenulo nizbrdo zbog roditelja, da.
tu dileme nema nikakve.
onog trenutka kad su se pojebali bez kurtona ili kad nisu abortirali?

meni fakat nije jasno kak vi tolko mozete podleci "pritisku" roditelja i koja vam je korist od toga, pogotovo u odnosu na hrpu intervecnija i omalovazanja vaseg rada?
ah, da.
najezda privatnih skola.
cuvanje radnog mjesta.
bolje pokloniti peticu nego da ode u privatnu
ili jos bolje, bolje ga ne nauciti nista, pa ce kod moje frendice na instrukcije

Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
riješila sam test, sve točno.
meni to nema veze sa školom i obrazovanjem, već s inteligencijom
jbg, netko je u slucajan uzorak slucajno odabranih ucenika u slucajno odabranim skolama podmetnuo djecu snizene inteligencije. pa je tajnik mozda u pravu.
ak su nam djeca tak glupa, zasto ih uopce saljemo u skolu?
pogotovo srednju koja nije obavezna? zanat, ili posao na poljoprivredi,bio bi za drzavu jeftinije i dugorocno bolje rjesenje.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
razumjela sam ja tocno onako kako si napisala. ako se ni ne zagrijes, znaci da ne radis previse.
ja radim kao konj, sto god ti mislila o tome. ne da se "zagrijem", nego svaki dan "izgorim".
tko si ti da mjeris kolko dugo ce netko raditi i pripremati se? nekome treba da napravi pripremu 5 minuta nekome 35. netko ce savrseno izimprovizirati da se nece niti skuziti da se nije pripremio, netko ce petljati bez obzira na 6 sati pripreme.
sjedis li njoj na nastavi i procijenjujes li kvalitetu nastave, njen odnos s ucenciima, njene intelektualne kapacitete, radne navike, koncentraciju, brzinu...?
to sto tebi treba tolko vremena, ne znaci da tolko treba i ostalima

nacin kako si skocila na postove od svastanesto, i na koje segmente, jako puno govori o tebi.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

i zasto se stalno vrtimo oko definicija i bubanja?
u mojim predmetima nema nijedne definicije, nikad nitko nije trebao znati nikakvu definiciju ili nabubati nesto bez razmisljanja i povezivanja. jednostavno NIJE ISTINA da se pretezno trazi bubanje.
definicija vjerojatno nema, al bubanja ima.
ako stvarno predajes jezike.

ali cak i da nema, to sto nema kod tebe u u tvom predmetu, ne znaci da nema u nastavi (povijesti, zemljopis, biologija, fizika, hrvatsk)....ili kod nastavnika latinskog, francuskog, njemackog....ne okrece se svijet oko tebe i tvog predmeta
mozda si ti jedini jezicar koji ne trazi bubanje napamet, ali masa ih trazi.
od novih rijeci, fraza, nepravilnih glagola, pjesmica, dijaloga....deklinacija, konjugacija, nastavaka....
ucila sam razne jezike, na raznim mjestima i od raznih nastavnika i dosta toga je bilo sto se bas mora nauciti napamet.
bazicno ne mislim da je ucenje napamet uvijek lose. nekad je zaista potrebno. i ima ga. i ima ga previse, na raznim predmetima di ga ne bi trebalo biti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom