Pogledaj jedan post
Old 14.12.2016., 13:35   #97
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
za intelegenciju je potrebno znanje,
i, poražavajuci rezultati ovakvih testova samo su pokazatelj da nam je školstvo u banani.
mene osobno samo zanima dal je problem u neadekvatnom gradivu ili u sistemu koji se bazira iskljucivo na mehanicko ucenje.
ok, za inteligenciju je potrebno ponešto znanja, ali za ova PISA pitanja apsolutno ništa.
samo ih treba znati pročitati.
i razmišljati.

problem nije u školstvu, problem je u društvu i roditeljima i načinu kako djeca odrastaju, a o čemu je već meštar pisao.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jbg, netko je u slucajan uzorak slucajno odabranih ucenika u slucajno odabranim skolama podmetnuo djecu snizene inteligencije. pa je tajnik mozda u pravu.
ak su nam djeca tak glupa, zasto ih uopce saljemo u skolu?
pogotovo srednju koja nije obavezna? zanat, ili posao na poljoprivredi,bio bi za drzavu jeftinije i dugorocno bolje rjesenje.
nope, nego su manje inteligentna nego prije.
šaljemo ih u školu da dobiju zvanje, da ih osposobimo za rad i da budu korisni članovi društva.
za zanate i poljoprivredu postoje srednje škole, al to znaš
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
post od svasta nesto sam morala komentirati jer mi je nevjerojatno kako netko za sebe napise da ne radi ni toliko da se zagrije i da je sramotno koliko nitko nicemu ne nauci ucenike. pa me zanimalo kako netko moze tako raditi i imati mirnu savjest.
ja sam razumjela to potpuno drugačije.
rekla bih da je svašta nešto samo htjela usporediti nastavnički i prethodni posao, da bi se u prethodnom poslu s istom količinom napora tek zagrijala, a u nastavničkom je to dovoljno za maksimalan učinak.

Zadnje uređivanje tisi : 14.12.2016. at 13:47.
tisi is offline  
Odgovori s citatom